Ks. prof. Waldemar Cisło: bronimy wszystkiego i wszystkich, tylko nie chrześcijaństwa

Aktualizacja: 2016-12-27 11:14 am

Od rewolucji francuskiej uznajemy prawo człowieka do wolności, tolerancji, tylko że bronimy wszystkiego i wszystkich, tylko nie chrześcijaństwa – podkreślił w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło. Zdaniem dyrektora sekcji polskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, to powoduje, że Europa, jaką znaliśmy dotąd, ginie.

 Ks. prof. Waldemar Cisło: bronimy wszystkiego i wszystkich, tylko nie chrześcijaństwa

[Ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło] Źródło: PCh TV

Jak podkreślił ks. prof. Cisło, obecnie muzułmanie patrzą na Stary Kontynent jak na  miejsce, gdzie jest tylko dewiacja i nie ma szacunku do życia. – Oni chcą tę Europę, która jest dla nich bezbożna, bezwartościowa, chcą na nowo zaszczepić prawdziwą religią, jaką dla nich jest islam – powiedział.

Jeśli Europa – co mówił papież Benedykt XVI i papież Franciszek – będzie patrzyła tylko na konsumpcjonizm, dalej będzie zwalczała to wszystko, co religijne, to w tę pustkę ideologiczną przyjdą inni – mówił. Tak na naszych oczach nastąpi koniec Europy, jaką do tej pory znaliśmy.

Zdaniem ks. prof. Cisło Europa, która wyrzekła się Chrystusa robi wszystko, by chrześcijaństwo osłabić – a to za sprawą lewactwa rządzącego w UE, które ma wpisane w działanie chrystianofobię. W tej walce zapomniano jednak o rzeczy najważniejszej, że próżnia po chrześcijaństwie zostanie wypełniona – pytanie czym i czy będzie to lepsze i bardziej odpowiadające oczekiwaniom Europejczyków.

Ratunkiem dla Europy jest przebudzenie się z tego letargu, w którym była i zauważenia, że sytuacja wokół nas się bardzo zmieniła i wygląda zupełnie inaczej, niż nam się wydawało – dodał. Zdaniem profesora, w wielu krajach pojawia się instynkt samozachowawczy. – Oczywiście, przez lewactwo i skrajny liberalizm jest to bardzo mocno krytykowane – zresztą Polska napotyka na ogromny opór, tak jak inne kraje, gdzie lewactwo zostało odsunięte od władzy. Ale zauważmy, że Europa idzie w prawą stronę, bo takie całkowite lewactwo nic jej nie przynosi, a wręcz przeciwnie – czyni ją bezbronną pod względem wartości, pod względem ideowym wobec muzułmanów, wobec innych religii – dodał.

Ks. prof. Cisło przypomniał też, że nawet Angela Merkel niedawno przyznała, że potrzeba powrócić do korzeni. – Jeśli będziemy bardziej świadomi naszej wiary, wtedy nie będziemy musieli obawiać niczego innego. A gdy jesteśmy byle jacy, zimni, to niestety – obawiać się musimy – zaznaczył.

Rozmówca portalu zwrócił również uwagę na sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Jak przypomniał, tylko obecność chrześcijan na tych terenach daje nadzieję na pokój. – Chrześcijanie to ci, którzy budują pokój – znajdziemy bowiem wioskę, w której chrześcijanie mieszkają z sunnitami i chrześcijanie z szyitami, a sunnici i szyici razem mieszkać nie będą. To jest niesamowicie ważny element – w czasie tej wojny w Syrii było też wiele takich przykładów, gdzie chrześcijanie ratowali muzułmanów, ale też muzułmanie ratowali chrześcijan – dodał.

Źródło: telewizjarepublika.pl, wpolityce.pl

MA

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92469 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]