Prezydent Duda zapalił świece chanukowe

Aktualizacja: 2016-12-27 10:03 am

Źyczenia dla społeczności żydowskiej w Polsce z okazji Chanuki – Święta Świateł [PL/ENG]

Szanowni Państwo!

Z okazji dorocznego Święta Świateł składam serdeczne życzenia całej społeczności żydowskiej w Polsce. Zapalając przez najbliższy tydzień osiem świec chanukowych, będą Państwo wspominać cud, który zdarzył się w Świątyni Jerozolimskiej po zwycięstwie powstania machabejskiego. Bardzo się cieszę, że już przed dziesięcioma laty – dzięki inicjatywie śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego – świece chanukowe zapłonęły po raz pierwszy  w Pałacu Prezydenckim. To wyraz szacunku państwa polskiego i woli umacniania Rzeczypospolitej Przyjaciół.

Chciałbym, aby ten wyjątkowy świąteczny czas, jednoczący mieszkańców naszego kraju, przypominał nam, współczesnym, o wspaniałym tysiącletnim dziedzictwie ziemi Polin.

Niech ta szczególna atmosfera trwa także na co dzień, niech inspiruje i zachęca do dalszego wspólnego budowania dobrej przyszłości naszej Ojczyzny. Wszystkim Państwu z serca życzę radości i spokoju, zdrowia i szczęścia, satysfakcji z dotychczasowych sukcesów oraz pełni sił potrzebnych do realizowania wciąż nowych zamierzeń.

Z wyrazami szacunku i sympatii,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Uroczystość zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim w 2015 roku (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

 

Za: Prezydent.pl (23 grudnia 2016 )

 


 

Chanuki w Senacie RP. Dlaczego nie święta innych religii?

W Senacie zapalono świece na Chanuki. OK, ale dlaczego nigdy nie odbyły się tam święta np. Ormian, choć od 700 lat są oni lojalnymi obywatelami PL? Prawosławni, Karaimi czy polscy Tatarzy też gorsi?

Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (29 grudnia 2016)

 


 

CZYTAJ:

oraz

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92452 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]