Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezydent Duda zapalił świece chanukowe

Źyczenia dla społeczności żydowskiej w Polsce z okazji Chanuki – Święta Świateł [PL/ENG]

Szanowni Państwo!

Z okazji dorocznego Święta Świateł składam serdeczne życzenia całej społeczności żydowskiej w Polsce. Zapalając przez najbliższy tydzień osiem świec chanukowych, będą Państwo wspominać cud, który zdarzył się w Świątyni Jerozolimskiej po zwycięstwie powstania machabejskiego. Bardzo się cieszę, że już przed dziesięcioma laty – dzięki inicjatywie śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego – świece chanukowe zapłonęły po raz pierwszy  w Pałacu Prezydenckim. To wyraz szacunku państwa polskiego i woli umacniania Rzeczypospolitej Przyjaciół.

Chciałbym, aby ten wyjątkowy świąteczny czas, jednoczący mieszkańców naszego kraju, przypominał nam, współczesnym, o wspaniałym tysiącletnim dziedzictwie ziemi Polin.

Niech ta szczególna atmosfera trwa także na co dzień, niech inspiruje i zachęca do dalszego wspólnego budowania dobrej przyszłości naszej Ojczyzny. Wszystkim Państwu z serca życzę radości i spokoju, zdrowia i szczęścia, satysfakcji z dotychczasowych sukcesów oraz pełni sił potrzebnych do realizowania wciąż nowych zamierzeń.

Z wyrazami szacunku i sympatii,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Uroczystość zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim w 2015 roku (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

 

Za: Prezydent.pl (23 grudnia 2016 )

 


 

Chanuki w Senacie RP. Dlaczego nie święta innych religii?

W Senacie zapalono świece na Chanuki. OK, ale dlaczego nigdy nie odbyły się tam święta np. Ormian, choć od 700 lat są oni lojalnymi obywatelami PL? Prawosławni, Karaimi czy polscy Tatarzy też gorsi?

Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (29 grudnia 2016)

 


 

CZYTAJ:

oraz

 


 

Skip to content