Kanadyjscy biskupi udzielają zgody na udzielanie Ostatniego Namaszczenia katolikom decydującym się na eutanazję

Aktualizacja: 2016-12-14 1:43 pm

Ogłoszony właśnie przez kanadyjskich biskupów należących do  Atlantic Episcopal Assembly dokument zatytułowany A Pastoral Reflection on Medical Assistance in Dying pozostawia indywidualnym kapłanom decyzję o udzieleniu Ostatniego Namaszczenia katolikom decydującym się na eutanazję. Jak stwierdził w wywiadzie udzielonym Catholic Register bp Claude Champagne z Edmunston: „Chodzi nam przede wszystkim o ”štowarzyszenie duszpasterskie’. Naszym wzorem jest tu papież Franciszek”. Uzasadniając decyzję AEA bp. Champagne odwołał się do adhortacji Amoris laetitia. Jak stwierdził, w przypadku osób cierpiących i rozważających popełnienie „wspomaganego samobójstwa” lub poddanie się eutanazji „pragniemy okazać im życzliwość, próbować ich zrozumieć i towarzyszyć im w ich drodze”.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92147 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]