Kaczyński odrzucił darwinizm społeczny

Aktualizacja: 2016-12-13 1:09 pm

OPINIA: Odrzucamy zasadę darwinizmu społecznego – powiedział WCz. Jarosław Kaczyński, lider PiS, podczas 80. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej – podaje dorzeczy.pl.

Zdaniem p. Kaczyńskiego, darwinizm społeczny był cechą III RP. W swym mocnym wystąpieniu nawiązał do protestów, które przez cały dzień zakłócały obchody związane z miesięcznicą.

– To, co mówią ci ludzie, to tylko i wyłącznie przykład czegoś szerszego, czegoś, co jest charakterystyczne dla całej opowieści, dla tego wszystkiego, co mówią nasi polityczni przeciwnicy. To nic innego, jak przyjęcie zasady „kto silniejszy ten lepszy”. To jest zasada, która towarzyszyła całej tzw. III RP. Mówiono coś o liberalnej demokracji, a tak naprawdę to był prymitywny darwinizm społeczny. Otóż my tę zasadę odrzucamy i mówimy to jasno – powiedział p. Kaczyński. – Nikt nie zdoła nam przeszkodzić. Zmienimy prawo tak, aby wszyscy mieli realne prawo do demonstracji. Możecie sobie krzyczeć, co chcecie, ale to jest oszustwo. My prezentujemy prawdę, demokrację i wolność. Polska jest dzięki nam krajem wolności, jednym z niewielu w Europie. A ci, którzy chcą przywrócić zasady darwinizmu społecznego, zaciekle z nami walczą. Byli silni, bo byli w stanie wszystko sobie załatwić. Jest wielki mechanizm kłamstwa w Polsce, ale mimo tego zwyciężyliśmy, zwyciężamy i będziemy zwyciężać – dodał lider PiS.

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92126 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]