Aktualizacja strony została wstrzymana

Dania: trzy czwarte nieletnich uchodźców to dorośli

Duńskie służby imigracyjne podają, że trzy czwarte migrantów podających się za osoby nieletnie, których poddano testom mającym potwierdzić ich wiek, ma więcej niż 18 lat.

W celu ustalenia wieku, Instytut Medycyny Sądowej w Kopenhadze analizuje zdjęcia rentgenowskie zdjęć i palców. Jak dotąd takiemu badaniu poddano około 800 osób, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Do końca roku ma zostać zbadanych kolejnych 200 osób. Badania dotyczą osób, które są podejrzewane o to, że celowo podały się za niepełnoletnich, by zdobyć przysługujące takim osobom przywileje, jak na przykład możliwość starania się o sprowadzenie do Danii rodziców.

Zdaniem duńskiej minister ds. integracji Inger Stolberg dane te dowodzą poprawności działania systemu imigracyjnego, która ma wykrywać oszustów.

Z kolei Eva Singer, prezes Duńskiej Rady ds. Uchodźców uważa, że nie każdy imigrant, kto podał niewłaściwy wiek musi być oszustem. Jak tłumaczy, wielu z nich nie zna dokładnie daty swoich urodzin, gdyż w ich rodzinnych krajach nie jest to ściśle rejestrowane.

Rp.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl ( 2016-12-09)

Skip to content