Dania: trzy czwarte nieletnich uchodźców to dorośli

Aktualizacja: 2016-12-9 10:10 am

Duńskie służby imigracyjne podają, że trzy czwarte migrantów podających się za osoby nieletnie, których poddano testom mającym potwierdzić ich wiek, ma więcej niż 18 lat.

W celu ustalenia wieku, Instytut Medycyny Sądowej w Kopenhadze analizuje zdjęcia rentgenowskie zdjęć i palców. Jak dotąd takiemu badaniu poddano około 800 osób, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Do końca roku ma zostać zbadanych kolejnych 200 osób. Badania dotyczą osób, które są podejrzewane o to, że celowo podały się za niepełnoletnich, by zdobyć przysługujące takim osobom przywileje, jak na przykład możliwość starania się o sprowadzenie do Danii rodziców.

Zdaniem duńskiej minister ds. integracji Inger Stolberg dane te dowodzą poprawności działania systemu imigracyjnego, która ma wykrywać oszustów.

Z kolei Eva Singer, prezes Duńskiej Rady ds. Uchodźców uważa, że nie każdy imigrant, kto podał niewłaściwy wiek musi być oszustem. Jak tłumaczy, wielu z nich nie zna dokładnie daty swoich urodzin, gdyż w ich rodzinnych krajach nie jest to ściśle rejestrowane.

Rp.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl ( 2016-12-09)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=92081 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]