Francuska policja ujawniła cele zatrzymanych islamistów. Na liście m.in. kościoły katolickie

Aktualizacja: 2016-11-25 1:19 pm

Zatrzymani kilka dni temu przez francuską policję niedoszli terroryści chcieli zaatakować 1 grudnia. Jak podały służby, na ich liście znalazły się licznie odwiedzane miejsca publiczne, siedziby służb porządkowych oraz kościoły katolickie.

Do zatrzymania siedmiu powiązanych z islamistami mężczyzn podejrzewanych o planowanie zamachu terrorystycznego doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Marsylii i Strasburga. Planowane ataki miały nastąpić 1 grudnia.

Teraz śledczy ujawnili listę potencjalnych celów. To m.in. siedziba francuskich służb kontrwywiadowczych na przedmieściach Paryża i siedziba wydziału kryminalnego francuskiej policji. Jednak śledczy znaleźli też w komputerach i smartfonach islamistów dane świadczące o tym, że chcieli oni zaatakować Pola Elizejskie, Disneyland pod Paryżem oraz kościoły katolickie.

Jak przypomniała niezalezna.pl, kilka dni temu niemiecki wywiad (BND) ostrzegł przed specjalnie szkolonymi bojownikami tzw. Państwa Islamskiego, którzy mieli pomyślnie przejść procedury azylowe. „Oznaczałoby to, że dotychczasowe kontrole i tryb postępowania z imigrantami były niewystarczające, a terroryści mają w Zachodniej Europie zakamuflowanych fanatyków, którzy byliby w stanie dokonać samobójczych zamachów” – podkreślono.

Źródło: niezalezna.pl

MA

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91616 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]