Aktualizacja strony została wstrzymana

Państwo Islamskie jest finansowane przez 40 państw świata, ogłosił Władimir Putin

Zachodnie media unikają jak ognia tego, co powiedział niedawno Władimir Putin na temat samozwańczego Państwa Islamskiego. Prezydent Rosji oświadczył, że terroryści są finansowani przez osoby prywatne z 40 państw świata. Wśród nich są niektórzy członkowie szczytu G20.

Putin otwarcie powiedział coś, co nieoficjalnie wiadomo już od dłuższego czasu – radykalne ugrupowanie zbrojne ISIS otrzymuje wsparcie finansowe z zewnątrz. Podczas szczytu G20 przedstawił informacje, które pochodzą z rosyjskiego wywiadu. Niestety nie znamy nazw konkretnych państw, które zdaniem Putina finansują terrorystów.

Co ciekawe, zachodnie media nie informują o tym co powiedział przywódca Rosji i wspominają jedynie, że doszło do szczytu G20 i odbyło się spotkanie Putina z Obamą na którym omówiono sytuację w Syrii i na Ukrainie. Informacja, według której pewne państwa finansujące ISIS znajdowały się na niedawnym szczycie, daje wiele do myślenia.

Walka z terrorystami w Syrii i Iraku wydaje się nie mieć jakiegokolwiek sensu, skoro z jednej strony spadają na nich bomby i wydawane są miliardy dolarów na wojnę, a z drugiej strony ktoś ich wspiera – trudno powiedzieć czy tylko finansowo.

Zachodowi z całą pewnością zależy na obaleniu prorosyjskich władz Syrii ale prawdopodobnie nie jest to jedyna „misja”, jaką mają wykonać terroryści z ISIS.

John Moll
Na podstawie: https://www.rt.com/news/322305-isis-financed-40-countries/
http://zmianynaziemi.pl/

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-11-22)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie trzeba być zwolennikiem żadnej „teorii konspiracji” (czytaj: praktyki konspiracyjnej), ani „putinofilem” aby zrozumieć tę prostą sprzeczność, że w dzisiejszym świecie w którym globalnie rejestrowane są wszystkie transakcje bankowe a sieć telefoniczna jest śledzona aż do możliwości ustalenia dokładnego miejsca i tożsamości każdego użytkownika, w tymże świecie „nikt nie wie” w jaki sposób tzw. terroryści z tzw. ISIS funkcjonują i wzbogacają się dokonując potężnych transakcji finansowych i handlując całymi tankowcami ropy. W tzw. świecie zachodnim nikt nic nie wie i wszyscy milczą… A Putin przynajmniej o tym mówi otwarcie.

 


 

Skip to content