Zdecydowana deklaracja Donalda Trumpa: jestem pro-life. Sędziowie będą pro-life

Aktualizacja: 2016-11-16 11:12 am

Donald Trump jeszcze podczas kampanii wyborczej wielokrotnie deklarował, że jest przeciwnikiem uśmiercania dzieci poczętych i że mianuje brakującego sędziego Sądu Najwyższego, który będzie przeciwnikiem aborcji. Ostatnio w programie „60 Minutes” stacji CBS potwierdził: – Jestem pro-life. Sędziowie będą pro life.

Dopytywany jednak przez prowadzącą Lesly Stahl, co faktycznie zrobi w celu ochrony dzieci poczętych, stwierdził, że uchylenie prawa aborcyjnego będzie niezwykle trudne i może upłynąć dużo czasu, zanim zapewni się pełną ochronę nienarodzonych.

Trump wielokrotnie potwierdzał, że jest za obroną życia dzieci poczętych i wyznaczy sędziów, którzy będą bronić prawa do życia dzieci poczętych. Mówił, że możliwe jest uchylenie orzeczenia SN Roe przeciw Wade, które zalegalizowało w latach 70. ub. wieku aborcję. Wówczas jednak same stany będą określać, czy chcą zabijać dzieci czy też nie. W związku z tym ważne dla niego jest wyznaczenie sędziów federalnych, którzy będą pro life. – Jest to bardzo ważne, bo sam jestem pro life i chcę, by sędziowie także byli pro life – mówił.

Prezydent elekt tłumaczył: – Zrobię kilka rzeczy. Jestem pro life (…) Jeśli kiedykolwiek uda się obalić orzeczenie legalizujące aborcję, to sprawa wróci do stanów. Długo indagowany w końcu przyznał, że Amerykę czeka bardzo długa batalia, by znieść aborcję. – Zrozumcie! Przed nami długa, nawet bardzo długa droga do przebycia – konstatował.

Źródło: cnsnews.com, AS.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-11-16)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91397 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]