USA: dziesiątki aresztowanych po antytrumpowskich wystąpieniach

Aktualizacja: 2016-11-11 3:13 pm

Zamieszki i protesty mają miejsce w wielu dużych miastach, w których na ulice wychodzi od kilkuset do kilku tysięcy osób.

Protesty miały miejsce m.in. w Waszyngtonie, Baltimore, Filadelfii, Nowym Jorku, Los Angeles, San Francisco, Oakland i Portland. Najwięcke protestujących przyciągnął wiec w Portland w stanie Oregon. W centrum miasta prostestowało cztery tysiące osób.

Na transparentach demonstranci wypisali hasła “Nie mój prezydent” i “Nienawiść nie przywróci wielkości Ameryce”. Po kilku godzinach protest przemienił się się w zamieszki. Cześć z protestujących zaczęła podpalać kosze na śmieci i rozbijać witryny sklepów i szyby samochodów. Policja użyła gazu łzawiącego, aby opanować sytuację, a 26 osób aresztowano.

W innych miastach – od Nowego Jorku, przez Chicago i Denver po Los Angeles demonstracje były zdecydowanie mniej liczne. Brało w nich udział po kilkaset, głownie młodych osób. Były burmistrz Nowego Jorku i doradca prezydenta Trumpa Rudolph Giuliani nazwał demonstrantów “gromadą rozpieszczonych mazgajów”. Sam Donald Trump stwierdził na Twitterze, że manifestacje są organizowane przez profesjonalnych demonstrantów podżeganych przez media.

kresy.pl / onet.pl

Za: Kresy.pl (11 listopada 2016)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91280 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]