Kraków: Wykłady ks. Gleize’a FSSPX

Aktualizacja: 2016-11-8 5:31 pm

W dniach 5 i 6 listopada, na zaproszenie Katolickiego Instytutu Apologetycznego im. św. Tomasza z Akwinu, gościł w Krakowie ks. Jan Michał Gleize, wykładowca eklezjologii i apologetyki w międzynarodowym seminarium duchownym św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii.

 

Ks. Jan Michał Gleize FSSPX

1602

W sobotę 5 listopada francuski duchowny spotkał się z licznym audytorium (ok. 80 osób) na wykładzie promującym polskie wydanie jego książki pt. II Sobór Watykański w pytaniach i odpowiedziach; książka ta została wydana nakładem Instytutu i jest do nabycia w księgarni internetowej Te Deum. W czasie trwającego ponad dwie godziny spotkania x. Gleize wyjaśnił m.in., że jego praca jest echem rozmów, jakie w latach 2009-2011 toczyły się między ekspertami Bractwa Św. Piusa X a teologami Stolicy Apostolskiej, a w których osobiście brał udział. Część pytań z sali dotyczyła właśnie relacji Bractwa z Rzymem.

Następnego dnia, po niedzielnej Mszy św. w krakowskiej kaplicy Bractwa, ks. Gleize skomentował gorszącą wizytę papieża Franciszka do Szwecji w ramach celebracji 500-lecia reformacji.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91191 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]