Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania, Francja, a teraz kolejny kraj, w którym zniszczono wiele posągów świętych. Efekt Halloween?

W niemieckiej Westfalii doszło do fali antychrześcijańskich incydentów. Ktoś niszczy krzyże oraz posągi Chrystusa, Maryi i świętych.

W zachodnioniemieckiej Westfalii doszło do szeregu antychrześcijańskich incydentów. Nieznani sprawcy niszczą od kilku dni figury i krzyże. Przykładowo w Dülmen położonym między Dortmundem a Monastyrem zniszczono kapliczkę z rzeźbami przedstawiającymi scenę zdjęcia z krzyża ciała Chrystusa. Wszystkie postacie, w tym Zbawiciela, pozbawiono głowy. W tym samym mieście zniszczono także figurę dzieciątka Jezus stojącą przed kościołem św. Agaty, odrywając jej głowę, a przedstawieniu Matki Bożej odłupano nos.

Z kolei w pobliskim Lüdinghausen strącono głowę figurze św. Antoniego i wrzucono ją w krzaki. W innych miejscach poodrywano figurom palce; zniszczono także kilka krzyży, zarówno drewnianych jak i metalowych.

Inaczej niż w przypadku, w którym sprawca kradnie cenne metalowe krzyże, tutaj motywy są całkowicie niejasne. Sądzimy, że chodzi wyłącznie o radość z niszczenia posągów, sprawca nie ma z tego żadnej korzyści – powiedział w rozmowie z „Westfälische Nachrichten” rzecznik lokalnej policji.

Niewykluczone, że cała sprawa ma związek z obchodami pogańskiego, niejednokroć celebrowanego jako otwarcie satanistyczne „święta” Halloween, w Niemczech bardzo popularnego. Zniszczenia zaczęły pojawiać się bowiem w ostatnich dniach października. Ostatnie odkryto w środę rano.

Pach

Źródło: kath.net, dzonline.de

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-11-05) | http://www.pch24.pl/hiszpania--francja--a-teraz-kolejny-kraj--w-ktorym-zniszczono-wiele-posagow-swietych--efekt-halloween-,47148,i.html

Skip to content