Hiszpania, Francja, a teraz kolejny kraj, w którym zniszczono wiele posągów świętych. Efekt Halloween?

Aktualizacja: 2016-11-5 1:57 pm

W niemieckiej Westfalii doszło do fali antychrześcijańskich incydentów. Ktoś niszczy krzyże oraz posągi Chrystusa, Maryi i świętych.

W zachodnioniemieckiej Westfalii doszło do szeregu antychrześcijańskich incydentów. Nieznani sprawcy niszczą od kilku dni figury i krzyże. Przykładowo w Dülmen położonym między Dortmundem a Monastyrem zniszczono kapliczkę z rzeźbami przedstawiającymi scenę zdjęcia z krzyża ciała Chrystusa. Wszystkie postacie, w tym Zbawiciela, pozbawiono głowy. W tym samym mieście zniszczono także figurę dzieciątka Jezus stojącą przed kościołem św. Agaty, odrywając jej głowę, a przedstawieniu Matki Bożej odłupano nos.

Z kolei w pobliskim Lüdinghausen strącono głowę figurze św. Antoniego i wrzucono ją w krzaki. W innych miejscach poodrywano figurom palce; zniszczono także kilka krzyży, zarówno drewnianych jak i metalowych.

Inaczej niż w przypadku, w którym sprawca kradnie cenne metalowe krzyże, tutaj motywy są całkowicie niejasne. Sądzimy, że chodzi wyłącznie o radość z niszczenia posągów, sprawca nie ma z tego żadnej korzyści – powiedział w rozmowie z „Westfälische Nachrichten” rzecznik lokalnej policji.

Niewykluczone, że cała sprawa ma związek z obchodami pogańskiego, niejednokroć celebrowanego jako otwarcie satanistyczne „święta” Halloween, w Niemczech bardzo popularnego. Zniszczenia zaczęły pojawiać się bowiem w ostatnich dniach października. Ostatnie odkryto w środę rano.

Pach

Źródło: kath.net, dzonline.de

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=91097 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]