Kolonia: nieznani sprawcy podpalili kościół św. Idziego. Trudny czas dla niemieckich świątyń

Aktualizacja: 2016-10-21 2:31 pm

W sobotę wieczór nieznani sprawcy podłożyli ogień pod drewnianymi drzwiami kościoła św. Idziego w Kolonii. Pożar udało się zdusić w zarodku dzięki przytomnej reakcji przechodniów.

Trzech przechodzących akurat obok kościoła św. Idziego w kolońskiej dzielnicy Porz-Wahn szesnastolatków zapobiegło ewentualnym wielkim stratom. Ogień podłożony pod starymi drewnianymi drzwiami świątyni zgasili przy pomocy posiadanych przy sobie napojów. Jeden z nastolatków zaalarmował następnie policję. W chwili zaistnienia wypadku w zamkniętym kościele nikogo nie było. Funkcjonariusze przybywszy na miejsce znaleźli opartą o ścianę kościoła pustą butelkę z resztkami cieczy przypominającej benzynę. Substancją tą podpalacze najprawdopodobniej polali spód kościelnych drzwi.

Dzięki szybkiej interwencji nastolatków nie doszło do większych strat. Jedynie same drzwi zostały u dołu osmolone.

Policja szuka obecnie potencjalnych sprawców i prosi mieszkańców Kolonii o pomoc.

Problemy z niszczeniem katolickich kościołów to w Kolonii nie nowina. Z kłopotami boryka się zwłaszcza miejska katedra, która regularnie staje się celem ataków rozmaitych wandali. W ubiegłym roku administracja katedry zdecydowała nawet o ogrodzeniu niektórych jej części, tak, by uniemożliwić niszczenie elewacji, na przykład poprzez oddawanie moczu. Ponadto katedra często traktowana jest przez przechodniów jako śmietnik.

Źródło: kath.net, domradio.de

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90708 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]