Kolonia: nieznani sprawcy podpalili kościół św. Idziego. Trudny czas dla niemieckich świątyń

W sobotę wieczór nieznani sprawcy podłożyli ogień pod drewnianymi drzwiami kościoła św. Idziego w Kolonii. Pożar udało się zdusić w zarodku dzięki przytomnej reakcji przechodniów.

Trzech przechodzących akurat obok kościoła św. Idziego w kolońskiej dzielnicy Porz-Wahn szesnastolatków zapobiegło ewentualnym wielkim stratom. Ogień podłożony pod starymi drewnianymi drzwiami świątyni zgasili przy pomocy posiadanych przy sobie napojów. Jeden z nastolatków zaalarmował następnie policję. W chwili zaistnienia wypadku w zamkniętym kościele nikogo nie było. Funkcjonariusze przybywszy na miejsce znaleźli opartą o ścianę kościoła pustą butelkę z resztkami cieczy przypominającej benzynę. Substancją tą podpalacze najprawdopodobniej polali spód kościelnych drzwi.

Dzięki szybkiej interwencji nastolatków nie doszło do większych strat. Jedynie same drzwi zostały u dołu osmolone.

Policja szuka obecnie potencjalnych sprawców i prosi mieszkańców Kolonii o pomoc.

Problemy z niszczeniem katolickich kościołów to w Kolonii nie nowina. Z kłopotami boryka się zwłaszcza miejska katedra, która regularnie staje się celem ataków rozmaitych wandali. W ubiegłym roku administracja katedry zdecydowała nawet o ogrodzeniu niektórych jej części, tak, by uniemożliwić niszczenie elewacji, na przykład poprzez oddawanie moczu. Ponadto katedra często traktowana jest przez przechodniów jako śmietnik.

Źródło: kath.net, domradio.de

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-10-21) | http://www.pch24.pl/kolonia--nieznani-sprawcy-podpalili-kosciol-sw--idziego--trudny-czas-dla-niemieckich-swiatyn,46820,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content