Ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie ekshumowane z grobowca na Wawelu

Aktualizacja: 2016-10-17 10:34 am

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonemu portalowi Onet.pl zapowiedział, że ciało jego brata zostanie w niedługim czasie ekshumowane z wawelskiego grobowca. Jak stwierdził, decyzja ta ma na celu naprawienie błędów w związku ze śledztwem smoleńskim, którego dopuściła się poprzednia ekipa rządząca.

– Śledztwo za poprzedniego rządu było skandalem, za które wielu ludzi powinno usiąść na ławie oskarżenia – mówił prezes PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w związku z katastrofą smoleńską „mogą zostać postawione jakieś zarzuty”, nie tylko Donaldowi Tuskowi.

Wśród pozostałych osób wymienił też byłą premier Ewę Kopacz czy Radosława Sikorskiego – szefa resortu spraw zagranicznych. Lider rządzącej partii zasugerował też, że prokuratura powinna pod lupę wziąć także byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W tym samym wywiadzie prezes Jarosław Kaczyński dał wyraźny sygnał, że należy powrócić do rozliczenia afer mających miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej.

Źródło: telewizjarepublika.pl

KRaj

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90614 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]