Ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostanie ekshumowane z grobowca na Wawelu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonemu portalowi Onet.pl zapowiedział, że ciało jego brata zostanie w niedługim czasie ekshumowane z wawelskiego grobowca. Jak stwierdził, decyzja ta ma na celu naprawienie błędów w związku ze śledztwem smoleńskim, którego dopuściła się poprzednia ekipa rządząca.

– Śledztwo za poprzedniego rządu było skandalem, za które wielu ludzi powinno usiąść na ławie oskarżenia – mówił prezes PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w związku z katastrofą smoleńską „mogą zostać postawione jakieś zarzuty”, nie tylko Donaldowi Tuskowi.

Wśród pozostałych osób wymienił też byłą premier Ewę Kopacz czy Radosława Sikorskiego – szefa resortu spraw zagranicznych. Lider rządzącej partii zasugerował też, że prokuratura powinna pod lupę wziąć także byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W tym samym wywiadzie prezes Jarosław Kaczyński dał wyraźny sygnał, że należy powrócić do rozliczenia afer mających miejsce za rządów Platformy Obywatelskiej.

Źródło: telewizjarepublika.pl

KRaj

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-10-15) | http://www.pch24.pl/cialo-prezydenta-lecha-kaczynskiego-zostanie-ekshumowane-z-grobowca-na-wawelu,46702,i.html

Skip to content