Aktualizacja strony została wstrzymana

Georges Soros domaga się od Unii Europejskiej 30 miliardów euro dla imigrantów

Na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt” głos zabrał miliarder kosmopolita Geogres Soros, stojący na czele Soros Fund Management i Open Society Houndations. Filantrop pisze o problemie imigracji i namawia Unię Europejską do całkowitego otwarcia się na przybyszów.

Soros wskazuje na Wielką Brytanię, która drogą referendum, podjęła decyzję o opuszczeniu struktur unijnych, co zdaniem miliardera świadczy jednoznacznie o wzroście ruchów nacjonalistycznych, rosnących w siłę w każdych kolejnych wyborach.

Georges Soros proponuje strategię globalną bazującą na siedmiu filarach:

1. Unia Europejska powinna podjąć decyzje o bezpośrednim transporcie uchodźców z krajów ich pochodzenia.

2. Unia ma potrzebę kontroli swoich granic, ale nie po to, by położyć kres imigracji, tylko dla uniknięcia scen chaosu, który przeraża opinię publiczną i może rozbudzać uczucie odrzucenia.

3. Unia musi przeznaczyć dodatkowe fundusze dla finansowania globalnej polityki migracyjnej. Soros twierdzi, że trzeba wydatkować na ten cel w każdym roku i przez wiele lat, co najmniej 30 mld. euro.

4. Unia musi stworzyć jednolitą procedurę azylu politycznego.

5. Trzeba wprowadzić stanowczy mechanizm rozlokowywania uchodźców w Europie.

6. Unia powinna być bardziej szczodra w swoim podejściu do Afryki.

7. Unia musi rozwinąć przyjazne środowisko dla imigrantów ekonomicznych.

Soros uważa że imigracja jest niezbędnym rozwiązaniem, które może pomóc starzejącej się Europie. Miliarder zapomniał dodać, że niskie przyrosty naturalne w wielu krajach są efektem masowego przerywania ciąży, które sam finansuje. Soros jakoś dziwnym zwyczajem milczy też o USA i nie nawołuje Waszyngtonu do wysyłania statków po imigrantów.

FLC

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-10-12) | http://www.pch24.pl/georges-soros-domaga-sie-od-unii-europejskiej-30-miliardow-euro-dla-imigrantow,46575,i.html

Skip to content