Abp Henryk Hoser o homolobby w polskim Kościele: przypuszczam, że istnieje

Aktualizacja: 2016-10-7 12:17 pm

Goszczący w RMF FM abp. Henryk Hoser przypomniał nauczanie Kościoła w sprawie aborcji i ochrony życia poczętego. Pytany o funkcjonowanie w polskim Kościele homolobby hierarcha przyznał, że może ono istnieć.

– Stanowisko Kościoła jak i Episkopatu jest takie, że aborcja powinna być zakazana właśnie ze względu na charakter wartości, którą chronimy, którą jest życie ludzkie. Opiera się ono na podstawowej zasadzie ochrony życia ludzkiego we wszystkich stadiach jego istnienia i we wszystkich formach jego istnienia. Zostało odrzucone w czytaniach sejmowych… – podkreślił w rozmowie z Robertem Mazurkiem, abp. Henryk Hoser.

Zdaniem hierarchy „to, że Kościół nie opowiada się za karaniem kobiet nie oznacza, że zmienia jakąś postawę fundamentalną, zasadniczą wobec samego problemu. Wina kobiet jest sprawą tak delikatną i tak trudną do udowodnienia, że nie powinny być karane w sposób procesowy”.

Duchowny pytany czarne marsze stwierdził, iż kobiety utożsamiające się z poglądami prezentowanymi podczas nich nie mają dojścia do prawdziwych informacji i są manipulowane przez media. – Wydawało im się, że to będzie jakaś kampania prześladowania kobiet. Kampania, która będzie zagrażała ich wolności. Tu chodzi oczywiście o zachowanie wolności sumienia, ale jednocześnie rolą legislatora jest ustawianie normy prawnej, która ma charakter normatywny, również moralny – powiedział abp. Hoser.

Na pytanie Mazurka, czy problemem polskiego Kościoła jest homoseksualizm, abp Hoser odpowiedział: „Niewątpliwie jest to postawa, która szerzy się w dzisiejszym świecie i jest w dużej mierze zinstytucjonalizowana. Ten problem jest i trzeba sobie z nim radzić”. Hierarcha zdecydowanie sprzeciwił się też przyjmowaniu homoseksualistów do seminariów.

Dodał, że w polskim Kościele może istnieć homolobby: „Przypuszczam, że istnieje. Dlatego, że jest to tendencja tych środowisk. To są zamknięte kluby. Cechuje je dyskrecja i nieodsłaniania się. Dlatego walka z tymi środowiskami jest tak trudna”.

Źródło: RMF FM

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-10-07)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ależ Ojciec Dyrektor na antenie swojego radia wielokrotnie zaprzeczał tym insynuacjom mówiąc, że są to tylko wymysły antykatolickich mediów. Bo w Kościele – tak w Polsce, jak i na świecie – nie ma takiego zjawiska, a pojedyncze przypadki rozdmuchane przez media to tylko nieporozumienie, bo przecież ten czy inny oskarżony niesłusznie ksiądz został później uniewinniony. Tak mówi Ojciec Dyrektor i należy temu wierzyć!!

Rydzykowe żarty na bok… Słowa arcybiskupa Hosera są na tyle ważne, że pokazują, że i w Polsce mamy do czynienie z lobby, czyli ze zorganizowaną, wpływową, silną i z pewnością liczną grupą takowych osobników. “Hierarcha zdecydowanie sprzeciwił się też przyjmowaniu homoseksualistów do seminariów.” Ale jak temu zaradzić, jak wyplenić tą zarazę już na etapie przyjmowania do seminariów, jeśli właśnie tam – a tak pokazuje cała posoborowa udokumentowana sytuacja np. w Stanach Zjednoczonych  – właśnie tam, w momencie przyjmowania do seminariów odpowiedniej selekcji kandydatów dokonują właśnie zboczeńcy w sutannach??

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90363 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]