Rosja: zamiast aborcji lepiej wspierać kobiety w trudnej sytuacji

W Rosji nie milkną głosy sprzeciwiające się finansowaniu aborcji z budżetu państwa. W Petersburgu odbyła się akcja ruchu „Wojownicy życia” wzywająca, by zaprzestać zabijania dzieci nienarodzonych.

W niedzielny wieczór 2 października na dwóch łodziach motorowych uczestnicy akcji antyaborcyjnej przepłynęli przez centrum północnej stolicy Rosji. Przed stacją oczyszczania ścieków wrzucili do wody wieniec z podświetloną figurą dziecka w łonie matki, z napisem: „Nie zabijaj mnie”. Według organizatorów akcji był to symbol tysięcy zabijanych codziennie dzieci, których ciała lądują poprzez rury kanalizacyjne w tej właśnie oczyszczalni ścieków.

Senator Jelena Mizuluna powiedziała, że fundowanie aborcji na koszt państwa jest, używając cudzysłowu, „ niczym nieusprawiedliwioną rozkoszą”. Jej zdaniem środki wydawane na aborcje, która nie są żadnym zabiegiem terapeutycznym, powinny być kierowane na wsparcie dla kobiet w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Rosyjscy działacze pro-life niejednokrotnie ze wstydem wskazywali, że pierwszym państwem pozwalającym na aborcję w imię szczytnych ideałów wolności kobiet była Rosja kierowana przez Lenina, który podpisał odpowiedni dekret 18 listopada 1920 r.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Za: Radio Watykańskie (04/10/2016) | http://pl.radiovaticana.va/news/2016/10/04/rosja_zamiast_aborcji_lepiej_wspiera%C4%87_kobiety_w_trudnej_syt/1262828

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content