Kard. Ruini z niepokojem o obecnym pontyfikacie

Na łamach włoskiego dziennika Corriere della Sera opublikowano długi wywiad z kardynałem Camillo Ruinim. Mówiąc o obecnym pontyfikacie kardynał wyraził obawę o to, by nie skupiać się na zagubionych owcach kosztem owiec wiernych.

Proszę Pana, by nieustanne poszukiwanie zagubionych owiec nie postawiło w trudnej sytuacji sumień owiec wiernych – powiedział dosłownie kard. Camillo Ruini, odpowiadając na pytanie o obecny pontyfikat papieża Franciszka. Samego Ojca Świętego kardynał określił zarazem jako „osobę wielkiej wiary, która daje wszystko, co ma”.

Kardynał nie powiedział, co dokładnie miał na myśli, mówiąc o stawianiu w trudnej sytuacji wiernych owiec Kościoła. Komentujący wywiad dziennik „Il Foglio” przekonuje, że kardynał musiał mieć na myśli różne dwuznaczne wypowiedzi Ojca Świętego, choćby tych dotyczących islamu czy fundamentalizmu religijnego, a także narastającego pomieszania we włoskim Kościele, który Ruini zna doskonale.

Kardynał Ruini był jednym z najbliższych włoskich współpracownik papieża Jana Pawła II. W latach 1991-2008 był wikariuszem generalnym Rzymu i niemal jednocześnie wiceprzewodniczącym włoskiego episkopatu.

Źródła: katholisches.info, corriere.it, ilfoglio.it

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-09-30) | http://www.pch24.pl/kard--ruini-z-niepokojem-o-obecnym-pontyfikacie,46327,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content