Ławrow: USA oszczędzają dżihadystów w Syrii

Szef rosyjskiej dyplomacji oskarżył USA o „oszczędzanie” dżihadystów w Syrii po to by mogli oni być wykorzystani do walki z rządem Baszara al-Asada.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (30 wrzesnia 2016)

 


 

Rosyjski MON: USA kieruje terrorystami w Syrii

Według rzecznika rosyjskiego MON to Amerykanie są winni dramatycznej sytuacji w Aleppo.

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow stwierdził, że USA kierują w Syrii międzynarodówką terrorystyczną, która próbuje uchodzić za opozycję walczącą z reżimem Baszara el-Asada.

Syryjska armia rządowa i lotnictwo w Syrii kontynuują rozpoczętą tydzień temu ofensywę skierowaną przeciwko rebeliantom i dżihadystom trzymającym północne dzielnice Aleppo. Już po raz drugi w trakcie ostatnich kilku dni rząd odbył obóz uchodźców palestyńskich na północnej granicy miasta.

Syryjskie rządowe śmigłowce atakują głównie dzielnicę Al-Misir. Jednocześnie niezidentyfikowane myśliwce bombardujące dokonują ataków na dzielnicę Kadi Askar. Armia rządowa ostrzeliwują jednocześnie osiedla leżące na południe od miasta. Według komunikatów Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, wokół dzielnic Aleppo pozostających w rękach opozycji i terrorystów, z każdą godziną zamyka się pierścień oblężenia.

Według Moskwy ataki inicjuje syryjska opozycja używająca ludzkich tarcz. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała: Co dzień notuje się w Aleppo dziesiątki przypadków ostrzelania przez terrorystów dzielnic mieszkalnych Aleppo. Dodała, że rebelianci blokują wszystkie możliwe drogi wyjścia ze wschodniego Aleppo, aby uniemożliwić ludności opuszczenie miasta korytarzami humanitarnymi.

kresy.pl / rp.pl

Za: Kresy.pl (29 wrzesnia 2016)

 


 

Skip to content