Ławrow: USA oszczędzają dżihadystów w Syrii

Aktualizacja: 2016-09-30 12:53 pm

Szef rosyjskiej dyplomacji oskarżył USA o „oszczędzanie” dżihadystów w Syrii po to by mogli oni być wykorzystani do walki z rządem Baszara al-Asada.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (30 wrzesnia 2016)

 


 

Rosyjski MON: USA kieruje terrorystami w Syrii

Według rzecznika rosyjskiego MON to Amerykanie są winni dramatycznej sytuacji w Aleppo.

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow stwierdził, że USA kierują w Syrii międzynarodówką terrorystyczną, która próbuje uchodzić za opozycję walczącą z reżimem Baszara el-Asada.

Syryjska armia rządowa i lotnictwo w Syrii kontynuują rozpoczętą tydzień temu ofensywę skierowaną przeciwko rebeliantom i dżihadystom trzymającym północne dzielnice Aleppo. Już po raz drugi w trakcie ostatnich kilku dni rząd odbył obóz uchodźców palestyńskich na północnej granicy miasta.

Syryjskie rządowe śmigłowce atakują głównie dzielnicę Al-Misir. Jednocześnie niezidentyfikowane myśliwce bombardujące dokonują ataków na dzielnicę Kadi Askar. Armia rządowa ostrzeliwują jednocześnie osiedla leżące na południe od miasta. Według komunikatów Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, wokół dzielnic Aleppo pozostających w rękach opozycji i terrorystów, z każdą godziną zamyka się pierścień oblężenia.

Według Moskwy ataki inicjuje syryjska opozycja używająca ludzkich tarcz. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała: Co dzień notuje się w Aleppo dziesiątki przypadków ostrzelania przez terrorystów dzielnic mieszkalnych Aleppo. Dodała, że rebelianci blokują wszystkie możliwe drogi wyjścia ze wschodniego Aleppo, aby uniemożliwić ludności opuszczenie miasta korytarzami humanitarnymi.

kresy.pl / rp.pl

Za: Kresy.pl (29 wrzesnia 2016)

 


 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90201 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]