Rosja oskarża USA o wspieranie terroryzmu

Aktualizacja: 2016-09-29 11:22 am

Rosjanie uważają, że ostatnie wypowiedzi USA odnośnie Syrii wskazują na to, że Stany popierają terroryzm.

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oskarżył USA, o wspieranie terroryzmu w związku z ostatnim, wydanym przez Stany oświadczeniem.

Przedstawiciel Departamentu Stanu John Kirby powiedział we wtorek, że Rosja ma interes w zatrzymaniu eskalacji przemocy w Syrii w związku z tym, że terroryści mogliby wykorzystać panujący tam chaos by przypuścić ataki na rosyjskie miasta.

Zdaniem Riabkowa jest to zakamuflowane zaproszenie do przeprowadzenia przez terrorystów ataków na cele w Rosji. USA mają chcieć w ten sposób wykorzystać terrorystów do osłabienia Rosji. Riabkow dodał także, że pokazuje to jakie jest modus operandi Stanów na Bliskim Wschodzie.

USA zapowiedziały, że rozważą ostrzejszą odpowiedź na działania Rosji w Syrii włączając w to działania wojskowe.

Czytaj także:

Reuters/KRESY.PL

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=90137 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]