Aktualizacja strony została wstrzymana

Brawurowa akcja ministra Jakiego. Sąd jednak nie odbierze szóstki dzieci samotnemu ojcu!

W kilka miesięcy po objęciu rządów w ministerstwie sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że przygotuje ustawę zakazującą sądom odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy. Tak też się stało. Mimo tego, jeden z łódzkich sądów postąpił inaczej. Ministerstwo zadziałało bardzo szybko.

Sąd w Łodzi zdecydował o odebraniu samotnemu ojcu sześciorga dzieci, a w czwartek miało dojść do wykonania wyroku. Zapowiedzieli go między innymi pracownicy tamtejszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, których pozytywną opinię o ojcu dzieci sąd zupełnie zignorował.

51-letniego pana Wojciecha przed dwoma miesiącami opuściła konkubina, z dnia na dzień zostawiając z szóstką dzieci. Na dodatek zabrała ze sobą świadczenia z MOPS – donosi „Dziennik Łódzki”.

A co z 500 plus? Okazuje się, że było formalnie zapisane na matkę (para nie była małżeństwem), która świadczenia zabrała ze sobą. Rodzinie załatwiono mieszkanie socjalne w kamienicy przy ul. Jesionowej, a on sam podjął pracę ochroniarza. Dzieci – czterech chłopców i dwie dziewczynki – mają od 4 do 12 lat, a w mieszkaniu razem z nimi mieszka jeszcze ich babcia.

Gdy o decyzji sądu dowiedziało się ministerstwo, zainterweniował vice-szef resortu Patryk Jaki. Na Twiterze napisał: Właśnie udało mi się wstrzymać te decyzje. Prawo napisaliśmy jasno. To kolejna skandaliczna decyzja sadu. Apeluje do KRS o stanowisko.

Źródło: dzienniklodzki.pl, twitter

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-09-22) | http://www.pch24.pl/brawurowa-akcja-ministra-jakiego–sad-jednak-nie-odbierze-szostki-dzieci-samotnemu-ojcu-,46153,i.html