Znany jezuita zamierza przyjąć nagrodę od homo-organizacji potępionej przez Watykan

Aktualizacja: 2016-09-22 11:56 am

Jeden z najbardziej znanych jezuitów w Ameryce ojciec James Martin zamierza przyjąć nagrodę od pro-homoseksualnej organizacji New Ways Ministry. Środowiska katolickie są oburzone. Duchowny jako redaktor naczelny popularnego magazynu „America”, a także autor licznych książek, zainicjował w USA dyskusję, która ma za zadanie zbudować przyjazny klimat dla środowiska mniejszości seksualnych i zmienić nauczanie Kościoła w kwestii homoseksualizmu.

Oficjalnie nagroda za „promocję dyskusji, zrozumienia i akceptacji dla społeczności LGBT” oraz „budowanie mostów” między homoseksualistami a Kościołem Katolickim ma być przyznana o. Martinowi 30 października. Za co? „W swoich mediach społecznościowych cieszących się poparciem setek tysięcy zwolenników, a także jako redaktor dużego magazynu America o. Martin zainicjował dialog w kwestiach LGBT z katolikami w całym spektrum politycznym, otwierając umysły i serca na większą akceptację” – napisała na Facebooku New Ways Ministry. Dodano, że jezuicki duchowny wspiera „szereg postępowych postulatów politycznych”.

New Ways Ministry – jak można przeczytać na oficjalnej stronie „walczy z indywidualną i strukturalną homofobią” a także pracuje na rzecz „zmiany postaw oraz promocji akceptacji osób LGBT jako pełnoprawnych członków Kościoła i społeczeństwa”. Grupa opublikowała szereg materiałów próbujących pogodzić katolicką naukę moralną z akceptacją sodomii i „małżeństw jednopłciowych”. Homo-organizację, utrzymującą, że jest „katolicka”, potępił już zarówno Watykan jak i amerykański episkopat.  

“W sytuacjach, w których związki homoseksualne zostały legalnie uznane lub nadano im status prawny albo prawa przynależne małżeństwom, wyraźny i stanowczy sprzeciw jest naszym obowiązkiem” – poucza Kongregacja Nauki Wiary. Odnosząc się do projektów legalizacji związków między homoseksualistami Kościół naucza: „Trzeba powstrzymać się od jakiejkolwiek formalnej współpracy w zakresie uchwalenia lub stosowania takich niesprawiedliwych przepisów oraz, w miarę możliwości, z materialnej współpracy na poziomie ich stosowania. W tej dziedzinie, każdy może skorzystać z prawa do sprzeciwu sumienia”. Katechizm Kościoła Katolickiego stanowi wyraźnie, że aktywność seksualna pomiędzy osobami tej samej płci jest wewnętrznie nieuporządkowana. A przecież trzeba stale przypominać, że pozamałżeńskie akty seksualne – szczególnie między osobami tej samej płci – są grzechem.  

Kardynał Francis George, gdy był przewodniczącym Amerykańskiej Konferencji Biskupów napisał, że New Way Ministry – ze względu na kwestionowanie podstawowych aspektów nauczania Kościoła – nie może wypowiadać się w imieniu katolików w USA. Hierarcha zganił jej członków za „sianie zamętu i dezorientacji pośród wiernych odnośnie autentycznego nauczania i posługi Kościoła w stosunku do osób o skłonnościach homoseksualnych”.

W 1999 roku natomiast Kongregacja Nauki Wiary ekskomunikowała współzałożycielkę New Ways Ministry siostrę Jeannine Gramick i ojca Roberta Nugent, zabraniając im posługi duszpasterskiej pośród homoseksualnych katolików.

Źródło: lifesitnews.com., AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89901 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]