Szojgu zaapelował do USA o to, by nie myliły ładu światowego z amerykańskim

Aktualizacja: 2016-09-14 3:36 pm

Podtrzymywanie ładu światowego to naturalny obowiązek wszystkich państw, a nie tylko Pentagonu – oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu w reakcji na oskarżenia ze strony sekretarza obrony USA Ashtona Cartera.

„I czym prędzej nasi amerykańscy koledzy uświadomią to sobie i zaczną się zmieniać, tym szybciej zostaną rozwiązane wszystkie nagromadzone różnice zdań. Przy czym nie tylko w kwestii Syrii” ”” dodał Szojgu.

Minister obrony Rosji zaapelował o to, by nie mylić ładu światowego z amerykańskim, podkreślając, że Rosja zawsze opowiadała się za utrzymaniem sprawiedliwego i wielobiegunowego świata.

Szef rosyjskiego resortu obrony przypomniał, że „to właśnie USA razem z zachodnimi partnerami konsekwentnie niszczyły fundamenty światowego ładu, zaczynając od Bośni i Hercegowiny, a kończąc na Iraku i Libii”.

Jak powiedział Szojgu, „powielając ciągle ten sam błąd, w Iraku, Afganistanie, Libii i innych krajach, amerykańscy partnerzy nie wyciągają żadnych wniosków”.

Jego zdaniem najwyższa pora, by Stany Zjednoczone zaczęły zmieniać strategię działań, tak by nie „usprawiedliwiać się za swoje omyłki, obarczając winą za wszystko Rosję, Chiny i inne kraje, które mają niezależny światopogląd”.

Wcześniej, na forum Uniwersytetu Oksfordzkiego, Carter oświadczył, że Rosja dąży do podkopania fundamentów światowego ładu. Dodał też, że USA nie szukają w Rosji wroga, ale będą stawać w obronie „sojuszników, ładu światowego i pozytywnej przyszłości, jaką nam on zapewnia”.

Za: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160913/3866753/Szojgu-lad-swiatowy-USA-Carter-oskarzenia.html

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89741 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]