W australijskim urzędzie zamontowano specjalne sedesy dla migrantów

Aktualizacja: 2016-08-17 10:39 am

Migranci pracujący w urzędzie skarbowym w Melbourne nie potrafili przyzwyczaić się do tradycyjnych zachodnich sedesów i cały czas na nich stawali. Urząd zdecydował się więc na zainstalowanie „ubikacji kucanych”.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. wikimedia.org

Nieanglojęzyczni pracownicy urzędu, nieprzywykli do zachodnich sedesów, stawali stopami na deskach klozetowych i w ten sposób korzystali z toalet. Inni pracownicy zaczynali skarżyć się na brud, który migranci zostawiali w toaletach. Jak przyznał Jeff Lapidos, szef związku zawodowego Australian Services Union, że migranci (stanowiący 20 proc. pracowników urzędu) „często nie trafiali”.

Początkowo chciano przekonać migrantów do korzystania z sedesów w poprawny sposób, ale nie przynosiło to żadnych efektów. W końcu zdecydowano się na zainstalowane “ubikacji kucanych”.

Sprawa stała się w Australii głośna. Pauline Hanson, polityk znana z antymigracyjnych i antyislamskich wypowiedzi, domagała się wyjaśnień. „Skoro migranci nie potrafią używać zachodniej toalety, jak mają zrozumieć nasz system podatkowy i dawać porady przeciętnemu Australijczykowi” – mówiła.

wprost.pl / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89096 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]