W australijskim urzędzie zamontowano specjalne sedesy dla migrantów

Migranci pracujący w urzędzie skarbowym w Melbourne nie potrafili przyzwyczaić się do tradycyjnych zachodnich sedesów i cały czas na nich stawali. Urząd zdecydował się więc na zainstalowanie „ubikacji kucanych”.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. wikimedia.org

Nieanglojęzyczni pracownicy urzędu, nieprzywykli do zachodnich sedesów, stawali stopami na deskach klozetowych i w ten sposób korzystali z toalet. Inni pracownicy zaczynali skarżyć się na brud, który migranci zostawiali w toaletach. Jak przyznał Jeff Lapidos, szef związku zawodowego Australian Services Union, że migranci (stanowiący 20 proc. pracowników urzędu) „często nie trafiali”.

Początkowo chciano przekonać migrantów do korzystania z sedesów w poprawny sposób, ale nie przynosiło to żadnych efektów. W końcu zdecydowano się na zainstalowane „ubikacji kucanych”.

Sprawa stała się w Australii głośna. Pauline Hanson, polityk znana z antymigracyjnych i antyislamskich wypowiedzi, domagała się wyjaśnień. „Skoro migranci nie potrafią używać zachodniej toalety, jak mają zrozumieć nasz system podatkowy i dawać porady przeciętnemu Australijczykowi” – mówiła.

wprost.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (17 sierpnia 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-australijskim-urzedzie-zamontowano-specjalne-sedesy-dla-migrantow

Skip to content