Mathias von Gersdorff: progresywna piąta kolumna w Kościele w Niemczech

Aktualizacja: 2016-08-14 9:39 pm

W niemieckim Kościele działa piąta kolumna. I to opłacana przez episkopat – przekonuje Mathias von Gersdorff. Publicysta wskazuje na skandaliczną publikację kościelnego portalu, w której jako niegroźną, a wręcz biblijną, przedstawia się… politykę genderową.

Portal „Katholisch.de”, opłacany przez niemiecki episkopat, opublikował 10. sierpnia artykuł poświęcony polityce genderowej, tzw. gender mainstreaming.  „Nie bójcie się gender!” – brzmi tytuł tekstu Gudrun Lux.  

Autorka wskazuje na początku, że „płeć społeczna” i płeć biologiczna nie muszą być identyczne. Ta pierwsza ma być „zmienna w historii i zależna od kultury”. Jako przykład podaje zjawisko, zgodnie z którym kobiety nie chcą już dziś poświęcać się wychowywaniu dzieci i opieką nad domem, co w jej ocenie nie jest niczym „nienaturalnym ani błędnym”. Lux posuwa się wręcz do stwierdzenia, że gender mainstreaming to polityka całkowicie zgodna z Biblią, zarówno ze Starym, jak i Nowym Testamentem (sic!).

Wszystko zmierza w końcu do pełnego równouprawnienia mężczyzn i kobiet, a od tego, jak pisze Lux, „nie może być nic lepszego”. By „potwierdzić” swoje tezy, autorka cytuje ustęp z listu św. Pawła do Galatów: Nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety, gdyż wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie (3, 28).

Tekst ten bardzo krytycznie skomentował na swoim blogu katolicki działacz i publicysta, Mathias von Gersdorff. W jego ocenie portal „Katholisch.de” próbuje przedstawić „niebezpieczną i antychrześcijańską ideologię jako całkowicie nieszkodliwą”, co jest „po prostu skandalem”.

Publicysta stwierdza wręcz, że Lux, starając się ukazać gender mainstreaming jako politykę ewangeliczną, dopuszcza się po prostu bluźnierstwa.

„Fakt, że listy duszpasterzy z Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Polski, północnych Włoszech, a wreszcie i liczne oświadczenia ostatnich papieży niezwykle krytycznie oceniają ideologię gender, nie ma znaczenia dla progresistowskiego Katolisch.de” – pisze autor.

„Dla nich ważne jest, by Kościół dopasował się do świeckich wymysłów. Im bardziej są rewolucyjne, tym lepiej. Takie coś nazywa się: piąta kolumna!” – kończy von Gersdorff.

Pach

Źródła: katholisch.de, mathias-von-gersdorff.blogpost.de

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-08-12)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=89014 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]