Aktualizacja strony została wstrzymana

Ks. Lombardi apeluje o ostrożność przy ocenie polskiej polityki migracyjnej

Watykański rzecznik zwraca uwagę na specyfikę Polski w kontekście aktualnego kryzysu migracyjnego. W związku z papieską podróżą w zagranicznych mediach pojawia się wiele krytycznych komentarzy pod adresem naszego kraju. Od Papieża oczekuje się otwartego potępienia polskiej polityki migracyjnej. W rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Federico Lombardi  zwraca jednak uwagę na potrzebę uwzględnienia odmiennych realiów Polski.

„Polska to inny kraj niż Włochy. A zatem inne są też problemy związane z migracją niż na przykład na Lampedusie. Tu przybywają Ukraińcy i Rosjanie. To inna kategoria ludzi niż Afrykańczycy czy przybysze z Bliskiego Wschodu. Dlatego musimy sobie zdać sprawę, że inna jest też specyfika migracji, gdy chodzi o kwestie kulturowe czy religijne. Tu nie ma problemu islamu. Uchodźców z Syrii jest chyba 300. Ale jest za to wiele tysięcy migrantów, którzy przybywają z Ukrainy i Rosji i którzy są prawosławni bądź należą do katolickich Kościołów wschodnich. A zatem musimy być bardzo ostrożni i zrozumieć, jak różne są oblicza migracji i gościnności. Jest to bardzo ważne. Ale jest też prawdą, że mocnym przesłaniem Papieża jest gościnność. Bo jest to istotny wymiar bycia chrześcijanami”.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie (28/07/2016)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Po raz któryś z rzędu, a właściwie po niemal każdej wypowiedzi Franciszka, rzecznik prasowy musi zabierać głos i „wyjaśniać” co tenże Franciszek miał na myśli. Bo niestety, im więcej on mówi (i pisze), tym gorzej mu to wychodzi, a rzecznik prasowy Watykanu w swoim charakterystycznym słowotoku musi potem tak nakręcać wypowiedzi Franciszka aby choć troszkę wyglądały jakby padły z ust katolickiego hierarchy, a nie budowniczego masońskiego Nowego Porządku Światowego.

 


 

Rzecznik Watykanu gasi entuzjazm pro-imigracyjnej lewicy. Zachęca do „ostrożnej oceny polskiej polityki”

Ksiądz Federico Lombardi SJ, pełniący do końca lipca funkcję dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, zaapelował o ostrożne ocenianie polskiej polityki imigracyjnej. W rozmowie z „Radiem Watykańskim” zwrócił uwagę na polską specyfikę i różnice między naszą Ojczyzną a Włochami.

W związku z papieską podróżą w zagranicznych mediach pojawia się wiele krytycznych komentarzy pod adresem naszego kraju. Od Papieża oczekuje się otwartego potępienia polskiej polityki migracyjnej.

W rozmowie z „Radiem Watykańskim” ks. Federico Lombardi zwraca jednak uwagę na potrzebę uwzględnienia odmiennych realiów Polski.

„Polska to inny kraj niż Włochy. A zatem inne są też problemy związane z migracją niż na przykład na Lampedusie. Tu przybywają Ukraińcy i Rosjanie. To inna kategoria ludzi niż Afrykańczycy czy przybysze z Bliskiego Wschodu. Dlatego musimy sobie zdać sprawę, że inna jest też specyfika migracji, gdy chodzi o kwestie kulturowe czy religijne” – ocenił jezuita.

„Tu nie ma problemu islamu. Uchodźców z Syrii jest chyba 300. Ale jest za to wiele tysięcy migrantów, którzy przybywają z Ukrainy i Rosji i którzy są prawosławni bądź należą do katolickich Kościołów wschodnich. A zatem musimy być bardzo ostrożni i zrozumieć, jak różne są oblicza migracji i gościnności. Jest to bardzo ważne. Ale jest też prawdą, że mocnym przesłaniem Papieża jest gościnność. Bo jest to istotny wymiar bycia chrześcijanami” – dodał.

Czy te słowa watykańskiego rzecznika trafią do lewicowo-liberalnych mediów głównego nurtu, popierających migrację do Polski osób z krajów islamskich? Wątpliwe. Miesiącami przekonywały one Polaków, że nie można połączyć katolicyzmu i obaw przed przyjmowaniem tysięcy przybyszów z obcych kręgów kulturowych. Teraz słowa ks. Lombardiego zadają kłam tezom postępowców.

Źródło: „Radio Watykańskie”

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-07-28)

 


 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 


 

 

Skip to content