Sławomir Cenckiewicz o bankructwie linii dialogu ekumenicznego. Czy zdążymy uratować Europę i Kościół katolicki?

Otwarcie się na dialog z islamem, godzenie się na politykę multiki, to błędy za które dziś płaci Europa – uważa prof. Sławomir Cenckiewicz, członek kolegium IPN. Atak na francuskiego kapłana w czasie sprawowania Mszy św. jest tego dowodem.

To jest w jakimś sensie bankructwo tej linii, którą przyjęto w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II, czyli dialogu ekumenicznego, stwierdzenia, że islam jest taką samą drogą do zbawienia duszy człowieka jak katolicyzm – podkreślił prof. Sławomir Cenckiewicz w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info.

Jak dodał, nie można zapomnieć, że francuska parafia w której pracował i zginął bestialsko zamordowany kapłan, łożyła na budowę meczetu w tym mieście.

Dzisiaj ta polityka – w jakim sensie – otwarcia na tak zrewoltowane, antykatolickie w swojej doktrynie systemy religijne przynosi skutki. Europa jest w bardzo dużej zapaści cywilizacyjnej, Kościół katolicki w jakim sensie się włączył w tą politykę multikulti, w pewien sposób akceptując ją przez lata – dodał.

Jak wskazał, obecnie funkcjonuje trend konserwatywny „głównie dzięki różnym ruchom tradycjonalistycznym i samego byłego papieża Benedykta XVI, który niejako je bardzo docenił w drugą stronę”. – Ale jest pytanie czy zdążymy uratować Europę i Kościół katolicki przed tymi wszystkimi strasznymi wydarzeniami, jakie mogą nas czekać jako katolików, jako chrześcijan – zakończył.

Źródło: TVP Info

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-07-27) | http://www.pch24.pl/slawomir-cenckiewicz-o-bankructwie-linii-dialogu-ekumenicznego--czy-zdazymy-uratowac-europe-i-kosciol-katolicki-,44926,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content