„Tęczowa” przystań podczas Światowych Dni Młodzieży. Co na to krakowska kuria?

Aktualizacja: 2016-07-19 12:30 pm

Homoorganizacja zaprasza na cykl spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży dla „pielgrzymów LGBT”. Organizatorzy deklarują, że spotkali się z kard. Stanisławem Dziwiszem i jego biskupami pomocniczymi. Dodają, że choć nie udało im się uzyskać wpisu na oficjalną listę imprez towarzyszacych ŚDM, to spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze.

Rzeczywiście jakiś czas temu doszło do spotkania osób z tej grupy z kard. Dziwiszem. Kardynał stara się kierować tym, co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, czyli pełnym szacunkiem dla takich osób i troską, by nie czuły się potępiane – potwierdza ks. Piotr Studnicki z kurii krakowskiej.

Jak powiedział duchowny w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: „Światowe Dni Młodzieży są formułą otwartą. Do uczestnictwa są zaproszone także osoby o skłonnościach homoseksualnych. Papież Franciszek będzie głosił Ewangelię, która jest dla każdego”.

Ksiądz Studnicki podkreśla, że kardynał Dziwisz ma jednak także „jasną i uczciwą ocenę czynów homoseksualnych”, która wynika z nauki Kościoła. A właśnie w Katechizmie można przeczytać, że akty homoseksualne „są nieuporządkowane” i „w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-07-19)

 


 

Idź i grzesz więcej

czyli “środowiska LGBTQ” będą łowić na Światowych Dniach Moździerzy. Kuria “się dystansuje”, ale i “nie potępia”.

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/307179955-Geje-ruszaja-na-SDM.html

Oto kolejna przesłanka za tym, aby NIE wysyłać na tę podejrzaną imprezę swoich dzieci.

Napisał Dextimus dnia 18.7.16

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (18 lipca 2016)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88606 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]