Biskup Schneider oraz obrońcy rodziny z całego świata apelują do Papieża o precyzyjne nauczanie moralne

W duchu miłości, pokory i wierności, jeden z hierarchów i 16 aktywistów z całego świata zaangażowanych w obronę dzieci poczętych oraz rodziny zwróciło się do Papieża – za pośrednictwem nagrania video – domagając się zakończenia doktrynalnego zamieszania w kwestiach nauczania moralnego.

Źyjemy w bardzo szczególnym czasie głębokiego kryzysu wiary wewnątrz Kościoła – mówi biskup Atanazy Schneider z diecezji Maria Santissima w Kazachstanie, który występuje na początku filmu, wyprodukowanego przez LifeSiteNews. – To nie jest tajemnicą. Jest to wyraźnie widoczne: wielu ludzi, prostych wiernych cierpi z powodu zamieszania – tłumaczy duchowny.

Trzydziestominutowe nagranie zatytułowane: „Apel do Papieża” powstał w odpowiedzi na zamieszanie, wywołane opublikowaniem w kwietniu br. nowej adhortacji papieskiej „Amoris Laetitia.” Zawiera ona szereg nieścisłych stwierdzeń dotyczących małżeństwa, rozwodów, grzechu, udzielania Komunii Świętej i edukacji seksualnej dla dzieci. Adhortacja przyniosła sporo sprzecznych interpretacji ze strony różnych teologów, kardynałów i biskupów.

Bp Schneider przynagla Ojca świętego, by w „klarowny” i „jednoznaczny sposób,” to jest taki, który nie pozostawia miejsca na błędną interpretację, wyjaśnił problematykę rodziny i świętości małżeństwa.

W filmie występuje wielu międzynarodowych działaczy, stających po stronie rodziny i życia poczętych dzieci, którzy zdecydowali, że nadszedł czas, by wyrazić swoje obawy o dobro Kościoła, o dobro dusz i narodów. Pośród nich są: John Smeaton – prezes, Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych, współzałożyciel Voice of the Family; Colleen Bayer – szefowa Family Life International Nowa Zelandia; John-Henry Westen – redaktor naczelny LifeSiteNews, współzałożyciel Voice of the Family; prof. Thomas Stark – filozof i teolog z uniwersytetu w St. Pölten w Austrii; Christine Vollmer – członek Papieskiej Akademii Źycia, założycielka Latin American Alliance for Life; Preston Noell – szef  Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP); Molly Smith – prezes organizacji Cleveland Pro Life, prof. Roberto de Mattei – wykładowca Uniwersytetu Europejskiego w Rzymie, założyciel Fundacji Lepanto; dr Thomas Ward – założyciel i przewodniczący Krajowego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członek Papieskiej Akademii Źycia.  

Wielu z tych działaczy zapewnia o miłości i wierności Stolicy Apostolskiej. –  Kocham Ojca Świętego. Modlę się za niego na co dzień – mówi w filmie wydawca LSN, John Henry Westen. Dodaje jednak, że ma ogromne obawy i „z wielkiej miłości do Kościoła, pracując dla Chrystusa i Jego Prawdy, musi bronić własnej rodziny, a także wiary swoich dzieci przed skutkami celowej dwuznaczności, zawartej w wywiadach i dokumentach papieskich”.

Według niego taka „dwuznaczność” prowadzi do błędnej interpretacji nauki Kościoła, w efekcie ją wypaczając i czyniąc ogromne szkody. Tłumaczy, że „to jest horror”, iż katolicy, którzy naprawdę wierzą i kochają Boga, teraz są zdezorientowani w podstawowych kwestiach wiary w tych dziedzinach, w których nauczanie zawsze było oczywiste.

John Smeaton zdecydowanie wypowiedział się przeciw udzielaniu Komunii Świętej cudzołożnikom. Zwrócił on uwagę, że w związku z uwagami Ojca Świętego, są już pary rozwodników, które zdecydowały się zrezygnować z heroicznej cnoty i pogrążyły się w grzechu śmiertelnym, przystępując niegodnie do Komunii Świętej. – Jak to jest możliwe pogodzenie tego, co zostało napisane z nauczaniem Kościoła, z tradycją Kościoła? – zapytuje w filmie.

Vollmer zarzuca Franciszkowi „milczącą akceptację antykoncepcji” w odpowiedzi na obawy związane z rozprzestrzenianiem się wirusa Zika. Szefowa latynoskiej organizacji pro life stwierdziła, że Kościół katolicki „zostanie zniszczony, jeśli zaakceptuje antykoncepcję”, tak jak to się stało w przypadku innych wspólnot religijnych np. kościoła anglikańskiego. – Mają jednie kilka powołań rocznie, a to dlatego, że istnieje silny związek między miłością małżeńską i miłością do Kościoła – podkreśliła.

Ja po prostu błagam Cię Ojcze Święty, byś mówił o znaczeniu posiadania licznej rodziny i zagrożeniach związanych z mentalnością antykoncepcyjną. Byś uczył naszych biskupów, że muszą oni być zdeterminowani i by wyjaśniali, że mentalność antykoncepcyjna niszczy rodziny, niszczy narody i zniszczy całą naszą cywilizację chrześcijańską – powiedziała.

Preston Noell, szef TFP w USA podkreślił, że ostatnie Synody o Rodzinie i adhortacja papieska zamiast pomagać rodzinie, tę rodzinę atakuje. – Sytuacja staje się coraz gorsza. Zważywszy na fakt, że rodzina się rozpada, niektórzy ludzie – w tym niektórzy katolicy, a może nawet znaczna ich liczba – zaczynają myśleć i wierzyć, że małżeństwo może być rozwiązane – co oczywiście nie jest prawdą – tłumaczył odnosząc się do treści „Amoris Laetitia”.

Preston wezwał do modlitwy do Ducha Świętego, aby zainspirował Ojca Świętego i hierarchów, by zmienili obecną sytuację i wzmocnili rodzinę.

Historyk Roberto de Mattei przestrzegł przed „katastrofalnymi skutkami” ostatniej adhortacji papieskiej. – Straszne skutki tego dokumentu są  takie, że dziś wiele dusz przeżywa głęboki kryzys sumienia. Istnieje możliwość, iż wielka liczba dusz straci życie wieczne. Moim zdaniem, prawdziwym życiem jest przede wszystkim życie duchowe. Profesor dodał, że to właśnie ono jest dziś w wielkim niebezpieczeństwie i dlatego konieczna staje się reakcja.

Bp Schneider zaapelował do wiernych o modlitwę za Ojca Świętego. – Módlmy się za naszego Ojca Świętego, którego kochamy, by miał on odwagę nauczać z taką samą precyzją jak mówił Chrystus i jak mówił Święty Piotr – stwierdził.

Źródło: lifesitenews.com., AS.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-07-15) | http://www.pch24.pl/biskup-schneider-oraz-obroncy-rodziny-z-calego-swiata-apeluja-do-papieza-o-precyzyjne-nauczanie-moralne,44668,i.html

Skip to content