Gorbaczow: Decyzje NATO to wypowiedzenie wojny Rosji

Aktualizacja: 2016-07-9 11:34 am

Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow stwierdził, że decyzje podjęte na szczycie NATO w Warszawie to akt wypowiedzenia wojny Rosji. Informuje o tym agencja Interfaks.

NATO zaczęło przygotowania od zimnej wojny do „gorącej” – powiedział Gorbaczow.

Były prezydent ZSRR zauważył, że retoryka używana przed przedstawicieli Sojuszu na szczycie w Warszawie brzmi tak, jakby NATO miało zaraz wypowiedzieć wojnę Rosji. Gorbaczow uważa, że gdy jest mowa o przygotowaniach do obrony to faktycznie oznacza, że Sojusz przygotowuje się do ataku. Członkowie NATO mają sprawiać wrażenie jakby niczego się nie bali i próbowali wciągnąć do wojny nie tylko Rosje ale i cały świat.

Interfaks/KRESY.PL

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88395 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]