Msza święta w zwyczajnej formie rytu rzymskiego

Aktualizacja: 2016-07-8 11:54 am

…odprawiana przez prefekta KKBiDS, Roberta kard. Sarah.
Kardynał Sarah jest Murzynem. Z buszu.
I pewnie dlatego jeszcze nie wie, że “stary” ołtarz służy do eksponowania kwiatków w doniczkach, a nie do celebracji Najświętszej Ofiary.

A wiecie, że w Polsce też mamy takie kościoły?
I też mamy takie ołtarze!
I nawet ze świecznikami!
Dlaczego nasze PT duchowieństwo odprawia Msze święte na jakichś deskach do prasowania wstawionych do prezbiteriów, zamiast je porąbać i wyrzucić, i odprawiać na tychże ołtarzach? W końcu po to zostały zbudowane!

Napisał Dextimus dnia 8.7.16

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (8 lipca 2016)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88365 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]