Kard. Nycz: “Papież przyjedzie do Polski i zapyta, gdzie uchodźcy. Otwórzmy się”

Aktualizacja: 2016-07-4 12:38 pm

Jesteśmy tu, by obudzić naszą wrażliwość na potrzeby ludzi, którzy są wśród nas, ale też tych, którzy są u naszych bram – mówił w sobotę kard. Kazimierz Nycz w dolnym kościele Świątyni Opatrzności Bożej.

Zaznaczał, że Polska musi być bardziej otwarta (dla muzułmańskich uchodźców – red.), oraz że Papież Franciszek, który za kilka tyg. ma odwiedzić Polskę, będzie o uchodźców pytał.

Kard. Nycz mówił też o mocnych gestach papieża Franciszka, który z wyspy Lesbos wziął na pokład papieskiego samolotu rodzinę muzułmańskich uchodźców.

Mamy być miłosierni nie w słowach, ale w konkrecie życia – podkreślił.

Zwrócił uwagę, że Jezus popierał swoje nauczanie cudami i uczynkami miłosierdzia i jest to postawa, której należy się uczyć i realizować ją w Kościele.   ”” Papież Franciszek zwraca uwagę na uchodźców, którzy są u bram Europy.

Za parę tygodni Papież Franciszek przyjedzie do Polski i upomni się o bezdomnych i uchodźców – podkreślił kard. Nycz.

Przypomniał też, że na ostatnim zebraniu Konferencji Episkopatu Polski biskupi byli zgodni, że  ”” musimy podejmować czyny, wypływające z Ewangelii, ze słów Pana Jezusa z Ewangelii św. Mateusza.

Kardynał Nycz wyraźnie zasugerował, że Kościół ma zamiar jeszcze mocniej wspierać postawy pro-uchodźcze.

Do dotychczasowych działań należy dodać te nowe wyzwania – stwierdził.

***

źródło: deon.pl

Za; http://newsweb.pl/2016/06/29/kard-nycz-papiez-przyjedzie-do-polski-i-zapyta-gdzie-uchodzcy-otworzmy-sie/

Za: forumdlazycia Tradycji Katolickiej (Lipiec 2, 2016)

[Wybrane komenetarze internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Krzysztof Gołczyk ·
Uniwersytet Łódzki
Najśmieszniejsze że wylosowano na owej wyspie 7 czy 8 rodzin a jak się okazało że 2 z nich to nie muzułmanie tylko chrześcijanie uciekający przed Isis to ich wymieniono na muzułmanów (sic!) W ten sposób papież zdradził swych wiernych i nie powinniśmy jego słowami przejmować.

Maria Olbrot
UBOGICH I BEZDOMNYCH MAMY DOSC W OJCZYZNIE I TYCH CO BY CHCIELI WROCIC DO MACIERZY Z SIBIRU!!!!!!!!prosze bardziej popierac postawy PRO-WYGNANCZE!!!!ks.kardynale oprzytomnij!!!!!!!!!!!!!!

Leszek Boronski · Wrocław
“Kard. Nycz mówił też o mocnych gestach papieża Franciszka, który z wyspy Lesbos wziął na pokład papieskiego samolotu rodzinę muzułmańskich uchodźców.” – W tym czasie inne rodziny muzułmańskie wyrzucały za burty pontonów uchodźców chrześcijańskich. W tym czasie muzułmanie mordowali w Afryce tysiące chrześcijan , którzy wołali przed śmiercią do Jorge Bergoglio o pomoc i otrzymali w zamian obojętność.. W tym czasie muzułmanie burzyli dziesiątki kościołow. Może więc odrazu zamienić Bazylikę Św. Piotra w Watykanie w meczet, o święty za życia Anty-Papieżu ? Jorge Bergoglio jest zarazą chrześcijaństwa jako całości . Jest jego antytezą. I ten człowiek przylatuje teraz do Polski ? Jak myślicie po co ? Dlaczego właśnie w Polsce mają znowu odbyć się te nowoczesne , zabawowe , taneczne z kręcącymi tyłkami klerykami – Światowe Dni Młodzieży ? Do czego potrzebna jest Polska i komu ? Pomyślcie…

Joanna Zabłocka · UW Filologia Romańska
Kościół chyba traci instynkt samozachowawczy. Myli miłosierdzie z naiwnością i głupotą. Dla mnie jest jeden Bóg i jeden Kościól. Nie ma dla mnie innych ważnych religii, wyznań. Mogę je szanować , tolerować ale nie stawiać znaku równośći z jedną wiarą dla katolika- w Chrystusa ,Trójcę Świętą.

Robert Gajowy
Ijeszcze jedno szanowny Panie KARDYNALE – Jako człowiek wykształcony , powinien Pan znać znaczenie słów. Ludzie ci uchodżcami zostali po przekroczeniu granicy pierwszego bezpiecznego państwa . Po przekroczeniu każdej następnej stają się już tylko IMIGRANTAMI , nie zasługującymi na żadne szczegulne względy , Jeżeli więc ten ( PAPIEŹ ) zapyta , GDZIE SĄ UCHDŹCY , to proszę mu odpowiedzieć , ŹE SĄ TAM GDZIE POWINNI BYĆ – w Turcii !!! Jak to możliwe że takie niedouczone bezmózgowia , zostają kapłanami i dostojnikami mojego kościoła ?

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88337 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]