Jarosław Kaczyński: państwo Izrael jest przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie

Aktualizacja: 2016-06-28 11:58 am

W poniedziałek w Białymstoku prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął udział w obchodach 75. rocznicy spalenia przez Niemców Wielkiej Synagogi. – Zbrodnia Holokaustu to była wina państwa niemieckiego i narodu niemieckiego, który popierał władzę Adolfa Hitlera – podkreślił Kaczyński.

Jak zaznaczył prezes PiS „27 czerwca 1941 roku wojska niemieckie, które wkroczyły do Białegostoku, dopuściły się monstrualnej zbrodni – zamordowano około 2,5 tys. Żydów, około tysiąca spalono żywcem w synagodze”. – Był to początek Holokaustu. Holokaust jako zaplanowana operacja nie był jeszcze wtedy ostatecznie postanowiony i rozpoczęty, ale ten akt można traktować jako pierwszy krok tej monstrualnej, niebywałej, ludobójczej zbrodni – podkreślił Kaczyński. Jak podkreślił, trzeba o tym pamiętać „także dlatego, żeby właściwie adresować to wszystko, co wiąże się z odpowiedzialnością, z winą”.

Według Kaczyńskiego „mieliśmy tutaj do czynienia ze swojego rodzaju zbrodniczym, przerażającym opętaniem”.

Jak podkreślił szef PiS, „wina jest jasna, określona i trzeba o tym mówić”. – Nie można jej przysłaniać różnego rodzaju operacjami typu tych, które były zorganizowane wokół Jedwabnego, gdzie przedstawiano zbrodnię, której się rzeczywiście dopuszczono, ale w sposób niemający nic wspólnego z jej rzeczywistym przebiegiem, z faktami – zaznaczył. – O tym też trzeba pamiętać, bo trzeba pamiętać, gdzie, w jakiej kulturze, są wielkie zagrożenia dla Europy, dla świata, dla moralnego porządku – dodał Kaczyński.

W opinii byłego szefa rządu obecnie mamy w Europie „nową, wielką falę antysemityzmu, czasem zupełnie jawnego, czasem cichego, dyskretnego, koncentrującego się na atakach na państwo Izrael”. – Pamiętajmy, państwo Izrael jest (…) przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie; w świecie, z którym musimy współpracować i powinniśmy dążyć do tego, by nasze sposoby myślenia, nasze ideały się zbliżały, ale w świecie, który dzisiaj jest taki, jaki jest, można to bez żadnego trudu ustalić, określić – powiedział.

Dlatego musimy się temu przeciwstawiać, musimy ciągle mówić o tym, do czego to prowadzi, do czego prowadzi antysemityzm w każdej formie, także tej dzisiejszej, niby ukrytej, niby zakrytej określeniem antysyjonizm, czy też po prostu skierowanej przeciwko państwu Izrael – mówił Kaczyński.

Źródło: TVP Info

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-06-28)

[Wybrane wpisy internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

zniesmaczony
To zupełne przeciwstawieństwo. Kompletna bzdura indoktrynera- judeochrześcijanina!

eddy
Sorry, Jarosławie, bardzo Cię szanuję, ale sprzeciw wobec zbrodni popełnianych przez państwo Izrael na Palestyńczykach NIE JEST antysemityzmem. To odruch serca i posłuszeństwo względem Boga.

weronikasiedlecka@op.pl
Kultura katolickiej Polski i Izraela to dwie różne rzeczywistości, autonomiczne wobec siebie i niezależne.Może by pan Kaczyński powiedział dokładnie, co sądzi Jedwabnem i odważnie zakwestionował decyzję brata o zaprzestanie ekshumacji. To kolejna sprawa, która nie sprzyja Lechowi Kaczyńskiemu, jako godnemu pomnika narodowemu bohaterowi.

Janko
Głosowałem na PIS ale coraz bliższe związki z żydami zaczynają mnie przerażać.

bzyk
Nie można się z tym zgodzić. Kulturowo/cywilizacyjnie Żydom jest bliżej do Arabów. Polecam “Dzieje cywilizacji żydowskiej” Feliksa Konecznego – polskiego, przedwojennego profesora dwóch uniwersytetów. Szanuję Prezesa JK, ale tu się różnimy.

Drwal
Do czego prowadzi antypolonizm propagowany i głoszony przez Żydów? Rozumiem, że polityka rządzi się swoimi prawami, ale nie “czapkujmy” Izraelowi przy każdej możliwej okazji, bo i tak nie odstąpią od odszkodowań! Trzeba jasno powiedzieć: Nie!

cristero
Ciekawe. Razem wziawszy, tak jakby powiedzial, ze krytyka panstwa Izrael prowadzi do ludobojstwa… O krytykowaniu panstwa Polska nigdy nic tak mocnego nie powiedzial.

zaz28
Wreszcie zdjął maskę.

ma
Nie rozumiem. Jak można być “przyczółkiem naszej kultury” jak się ją niszczy? Chyba, że p. Kaczyński i ja mamy co innego na myśli mówiąc “nasza”.

 

[Wybrane wpisy internautów pod tekstem na stronie Kresy.pl:]

jaroslaus:
gówno mnie obchodzą białostockie żydy a Kaczyński-Kalkstein jak zwykle bredzi. Polacy nie mordowali nigdy niemowlaków czy kobiet i starców jak to robi żydostwo w Palestynie. To raczej tzw. zachodni ukraińcy mają z nimi bardzo wiele wspólnego.

 


 

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88269 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]