Upomnienie za profanację Najświętszego Sakramentu. Symboliczna kara dla młodocianych bluźnierców

Aktualizacja: 2016-06-15 12:31 pm

Miał miejsce czyn karalny, ale ponieważ sprawcy byli nieletni, zostali tylko zobowiązali do odpowiedniego zachowania w miejscach kultu religijnego. Taka jest decyzja sądu rodzinnego w Jaśle wobec pary nastolatków, którzy w trakcie Mszy świętej znieważyli Najświętszy Sakrament.

W kwietniu nastolatkowie z Jasła (woj. podkarpackie) podczas Eucharystii przyjęli konsekrowane Hostie do ust, po czym wypluli je i podeptali przed kościołem. Sąd rodzinny w Jaśle zobowiązał młodych bluźnierców „do właściwego zachowania się w miejscach kultu religijnego oraz odnoszenia się z szacunkiem do przedmiotów kultu religijnego” – podał portal tvn24.pl.

Zachowanie pary nastolatków wzbudziło podejrzenia księdza, który wyszedł z kościoła w ślad za młodymi ludźmi. Na ziemi znalazł Hostię. Kawałki następnej dostrzegli wierni opuszczający świątynię. Sąd rodzinny w Jaśle przesłuchał nastolatków, którzy przyznali się do winy. Uznał, że dopuścili się „obrazy uczuć religijnych”. Gdyby byli dorośli, groziłaby im kara do dwóch lat więzienia.

RoM

tvn24.pl

[Wybrane komentarze pod w/w tekstem na stronie źródłej:]

cristero

No cóż, Polski nie będzie. Nawiasem mówiąc, zaproponowałbym tej odważnej młodzieży podeptanie Koranu przed meczetem w Arabii Saudyjskiej.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-06-15)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=88097 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]