UEFA zdyskwalifikowała Rosję w zawieszeniu do końca Euro 2016

UEFA zdyskwalifikowała rosyjską reprezentację w piłce nożnej w zawieszeniu po postępowaniu w sprawie zamieszek podczas meczu z Anglikami – podano na oficjalnej stronie UEFA.

Poza tym Rosyjski Związek Piłki Nożnej powinien zapłacić karę w wysokości 150 tys. euro.

Po meczu Rosja-Anglia, który zakończył się remisem 1:1, trzydziestu rosyjskich kibiców, omijając patrol na stadionie Stade Vélodrome w Marsylii, przedostało się na trybuny zajęte przez kibiców angielskiej reprezentacji, aby usunąć flagi.

Rosjanie zaatakowali Brytyjczyków, a także rzucali w nich różnymi przedmiotami. Bójki trwały, dopóki nie zaingerowali stewardzi. Jednocześnie żadnej strefy buforowej między fanami obu państw nie było.

UEFA wszczęła przeciwko Rosji postępowanie dyscyplinarne za masowe zamieszki, zachowanie rasistowskie [ujj, to ciężki zarzut… a nie było nic o antysemityzmie? – admin] i wykorzystanie środków pirotechnicznych.

Dyskwalifikacja w zawieszeniu oznacza, że rosyjska reprezentacja zostanie odsunięta od turnieju, jeśli zamieszki na trybunach się powtórzą.

Zgodnie z regulaminem UEFA ze względu na to, że podczas Euro 2012 rosyjska reprezentacja była już karana za działania kibiców, groziło jej zarówno przeprowadzenie meczu przy pustych trybunach i kara w wysokości 50 tys. euro, jak i anulowanie punktów oraz całkowite odsunięcie od turnieju całej reprezentacji, w pierwszej kolejności w przypadku potwierdzenia zarzutów o rasizm na trybunach.

Przeciwko The Football Asssociation UEFA postępowania nie wszczęła.

http://pl.sputniknews.com

[Wybrane komentarze Internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Hasso C. said 2016-06-14 (wtorek) @ 15:38:22

Niestety, nie mamy szansy dowiedziec sie, co naprawde sie stalo na tym stadionie. Podejrzewam, ze komus bardzo zalezy na dalszym budowaniu wizerunku dzikiego Ruskiego z despotycznej krainy Putina.
A z drugiej strony, a wiem to z rosyjskich mediow i nie tylko, rosnie wscieklosc zwyklych Rosjan przeciwko Zachodowi, ktory bruzdzi Rosji na kazdym kroku. W ten piatek ma zapasc decyzja, czy nie zabronic rosyjskim lekkoatletom uczestnictwa w Olimpiadzie w Rio. Mysle, ze zablokuja i Rosjanie beda jeszcze bardziej wsciekli. Krotko mowiac – atmosfera przedwojenna…

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2016-06-14)

 


 

Skip to content