Łukaszenko zapowiada odpowiedź na dyslokację sił NATO w Europie Środkowej

Aktualizacja: 2016-06-7 1:05 pm

Prezydent Białorusi publicznie odniósł się do dyslokacja nowych siła wojskowych NATO na tak zwanej “wschodniej flance” Paktu.

“Rosjanie często mówią o tym, że u granic Rosji rozwijają się nowe kontyngenty NATO. Trzeba podkreślić, że przede wszystkim u naszych granic, białoruskich granic. Widzimy to i bez gwałtowności, bez szumu podejmujemy odpowiednie działania” – powiedział dziś prezydent Białorusi. Dodał jednak – “widzę, że i rosyjskie kierownictwo działa według tego klucza na kierunku zachodnim, to znaczy mamy wspólne zgrupowanie wojsk na zachodzie, które zapewnia bezpieczeństwo naszej ojczyzny – Białorusi i Rosji. W składzie tego zgrupowania są oddziały armii białoruskiej. W przypadku konfliktu one pierwsze włączą się w walkę, w ciągu krótkiego czasu tutaj zostaną podciągniete odziały skoncentrowane na zachodzie Federacji Rosyjskiej” – Łukaszenko objaśniał strategię bezpieczeństwa Białorusi.

Mówiąc o “ni to kolegach, ni to partnerach, ni to rywalach” z państw zachodnich, stwierdził – “oni dobrze znają nasze porozumienia z Rosją”. “Mówię to abyście zrozumieli stnaowisko wobec WNP. Białoruś zawsze była inicjatorem procesów integracyjnych w przestrzeni poradzieckiej” – podsumował Łukaszenko.

tut.by/kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87985 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]