Rosja zaostrzy prawo antyaborcyjne

Aktualizacja: 2016-05-26 11:16 am

W Rosji zostanie zaostrzone prawo antyaborcyjne. Duma Państwowa przyjmie ustawę o zakazie sprzedaży pigułek aborcyjnych zwanych „dzień po”. Poinformowała o tym senator Jelena Mizulina, mocno zaangażowana w obronę życia nienarodzonych. Wzięła ona udział w panelu na temat programu „Świętość macierzyństwa”.

Do Dumy Państwowej trafiły trzy projekty prawa antyaborcyjnego, z których dwa oprócz wyżej wspomnianego mogą być zatwierdzone przez niższą izbę parlamentu rosyjskiego jeszcze w tym roku. Zdaniem rosyjskiej senator konieczne jest wprowadzenie tzw. licencji na aborcję, gdyż do chwili obecnej wszelkie procedury medyczne z nią związane są niejako skrywane w ogólnej licencji o pomocy medycznej. Przez to bardzo trudno jest określić liczbę wykonywanych aborcji i kto je przeprowadza. W praktyce prywatne kliniki nie dostarczają informacji o liczbie aborcji i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności prawnej.

Zdaniem senator Mizuliny handel tzw. materiałem poaborcyjnym: embrionami, komórkami płciowymi, tkankami osiąga poziom „przemysłowy”. Według niej „niby istnieją zakazy w tej sprawie, ale nikt ich nie egzekwuje”.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Za: Radio Watykańskie (26/05/2016)

 


 

Chociaż niektórzy uważają Rosję za kraj konserwatywny, to rocznie morduje się tam 1,5 miliona dzieci

Mordowanie nienarodzonych dzieci jest w Federacji Rosyjskiej plagą. Rocznie dokonuje się tam około 1,5 miliona aborcji. Przynajmniej o takiej liczbie wspominają oficjalne dane. Także debata publiczna w państwie rządzonym przez Władimira Putina nie porusza problemu mordowania najmłodszych. Chcą zmienić to wolontariuszki z organizacji „Kobiety za życiem”.

Ponad 50 rosyjskich pro-liferek chce w Dzień Dziecka, 1 czerwca, podpłynąć statkami wycieczkowymi w pobliże moskiewskiego Kremla. Kobiety wypuszczą tam tysiąc balonów z namalowanymi sylwetkami ludzi w rozwojowej fazie embrionalnej.

Obrończynie życia są zdania, że w ich ojczyźnie aborcja jest tematem wykluczonym z debaty publicznej. Sprowadza się ją do wyboru, zamiast mówić o morderstwie dokonywanym podczas krwawego „zabiegu” na dziecku.

Wypuszczenie pod Kremlem w niebo setek balonów ma być znakiem dla polityków i obywateli Federacji Rosyjskiej, że aborcja jest zbrodnią i nic nie może jej usprawiedliwić.

Oficjalne dane wskazują, że w Rosji w ubiegłym roku życia pozbawiono 1,5 miliona nienarodzonych dzieci. Obrońcy życia oraz organizacje charytatywne powiązane z Cerkwią uważają, że liczba ta nie pokazuje całego problemu dzieciobójczego procederu nad Wołgą. Wiele przypadków aborcji ma miejsce w prywatnych klinikach, które nie dokumentują skali rzezi nienarodzonych. Podziemie aborcyjne w Rosji jest rozwinięte.

W momencie rozpadu ZSRR w Rosji żyło 148 milionów ludzi. Do 2009 liczba ta zmniejszyła się do niecałych 142 milionów. Ostatnio radykalny trend spadkowy został zahamowany, a po aneksji Krymu liczba mieszkańców Rosji przekroczyła 146 milionów. Gdyby w ciągu 25 lat istnienia Federacji Rosyjskiej nie mordowano dzieci nienarodzonych, to przyjmując liczbę 1,5 miliona aborcji, kraj ten miałby blisko 200 milionów mieszkańców.

Źródło: gosc.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-05-26)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87722 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]