Tajny raport węgierskich służb dowodzi, że Soros stoi za proimigranckim lobby?

Według raportu węgierskich służb specjalnych, George Soros manipuluje opinią publiczną na Węgrzech – powiedział János Lázár, szef Kancelarii Premiera Węgier.

„Nie ma żadnych proimigranckich, przychylnych opozycji organizacji, które nie byłyby finansowane przez Sorosa” – powiedział Lazar. Wcześniej stwierdził, że kontrowersyjny miliarder to wpływowy poplecznik amerykańskiej Partii demokratyczne i Clintonów, który „zrobi miejsce dla swoich poglądów za wszelką cenę”. Dodał, że zapewne Soros wkrótce podejmie działania przeciwko rządowi Viktora Orbana, którego miliarder nazwał niegdyś swoim „najniebezpieczniejszym europejskim wrogiem”.

Lazar, pytany o dowody na potwierdzenie swoich tez stwierdził, że dzięki pieniądzom od Sorosa, organizacje obywatelskie na Węgrzech zyskały nieproporcjonalnie duże wpływy w stosunku do ich rzeczywistej siły. Dodał, że to miliarder stoi za głosami lewicowej opozycji ws. kryzysu migracyjnego. Lazar dodał, że w tej sprawie istnieją dowody zebrane przez służby specjalne, jednak „to nie jest domena publiczna”.

Przeczytaj:


Dailynewshungary.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (26 maja 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/tajny-raport-wegierskich-sluzb-dowodzi-ze-soros-stoi-za-proimigranckim-lobby

Skip to content