Niemiecki minister: Przeznaczmy 10 proc. unijnego budżetu na imigrantów

Aktualizacja: 2016-05-26 10:24 am

Według ministra współpracy gospodarczej i rozwoju Gerda Mullera na walkę z kryzysem imigracyjnym trzeba przeznaczyć dodatkowe środki oraz powołać komisarza odpowiedzialnego za wprowadzanie w życie strategi dotyczącej tzw uchodźców.

Muller twierdzi, ze istniejące obecnie mechanizmy służące do radzenia sobie z kryzysem imigracyjnym nie są wystarczające. Minister zaproponował m.in. przeznaczenie dodatkowych funduszy na ten cel.

Musimy na nie odpowiedzieć nowymi instrumentami i moja propozycja dotycząca kryzysu migracyjnego jest taka, by 10 proc. budżetu Unii Europejskiej zostało przesunięte w celu reagowania na kryzys – stwierdził niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju.

Minister uważa też, że trzeba powołać komisarza odpowiedzialnego za wprowadzanie w życie strategi UE dotyczącej tzw. uchodźców.

ndie.pl / kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87702 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]