Portal promujący imigrantów za obce pieniądze. Jego twórcy chcą podnosić świadomość Polaków na temat uchodźców

Powstały we współpracy z Fundacją Batorego i sfinansowany przez środki pochodzące z Funduszu Europejskiego Obszaru Gospodarczego portal ma za zadanie informować o tzw. uchodźcach i rozwiewać rzekome mity na ich temat. W rzeczywistości stanowi tubę propagandową ideologii multikulturalizmu.

Uchodźcy.info powstali w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Fundusze te są formą bezzwrotnej pomocy udzielanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein.

Jak czytamy na portalu uchodzcy.info powstała ona „z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców w Polsce i Europie poprzez upowszechnianie rzetelnej wiedzy i obalanie stereotypów. Jest również rodzajem przewodnika po różnych formach zaangażowania i pomocy – zawiera praktyczną wiedzę i najpotrzebniejsze narzędzia”.

Twórcy deklarują, że „jej zadaniem jest zachęcanie i inspirowanie do działań na rzecz uchodźców w jak najszerszym zakresie – od walki z mową nienawiści, przez działania edukacyjne i medialne, po bezpośrednią pomoc potrzebującym”.

Z nowopowstałego portalu można dowiedzieć się m. in., iż „osoby starające się o status uchodźcy poddawane są znacznie dokładniejszej kontroli służb specjalnych niż te, które przekraczają granicę z  legalną wizą. Są sprawdzani zarówno pod kątem ich dotychczasowego życia, jak i bezpieczeństwa kraju docelowego. […] odpowiednie agencje wywiadowcze wiedzą o nich nieporównanie więcej, niż gdyby wybrali jakikolwiek inny sposób przedostania się do Europy”.

Czy jednak efekty policyjnych śledztw podjętych po zamachach w Paryżu, czy Brukseli nie ukazały brutalnej prawdy o tzw. uchodźcach przekraczających swobodnie granice z fałszywymi paszportami? Przeczą deklaracjom zawartym na proimigrackim portalu informacje podane przez władze niemieckie, że w grudniu 2015 r. że, prawie 10 proc. „uchodźców”, którzy przybyli do tego kraju w ostatnich miesiącach, posługuje się fałszywymi dokumentami!

„Druzgocącej” krytyce zostały także poddane na portalu twierdzenia o islamskich korzeniach terroryzmu: […]zjawisko terroryzmu ma historię znacznie dłuższą niż islam, a jego źródłem nie jest żadna religia ani ideologia. Religie bywały natomiast niejednokrotnie osłoną, uzasadnieniem lub usprawiedliwieniem dla aktów terrorystycznych dokonywanych przez konkretnych ludzi.
W krótkiej historii XXI wieku obserwowaliśmy wiele motywowanych religijnie zamachów terrorystycznych, których dopuszczali się wcale nie muzułmanie, ale na przykład chrześcijanie (choćby zamachy na kliniki aborcyjne w USA) czy buddyści (na przykład na Sri Lance lub w Birmie).

Autorzy portalu wzięli się a przysłowiowe bary z twierdzeniem, iż uchodźcy zabiorą Polakom pracę:

To jedna z najczęstszych obaw wywołanych przez plany przyjęcia do Polski uchodźców. Według ekspertów badających rynek pracy nie mamy się jednak czego obawiać. Dlaczego? Ponieważ liczba Polaków bardzo szybko się kurczy, co będzie miało w przyszłości katastrofalny wpływ na naszą gospodarkę. Uchodźcy mogą trochę ten proces zastopować – czytamy na portalu. Jeśli to taki znakomity interes i „konieczność dziejowa”, to czemu eurokraci chcą nas zmuszać karami finansowymi do wejścia w niego?

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-05-25) | http://www.pch24.pl/portal-promujacy-imigrantow-za-obce-pieniadze--jego-tworcy-chca-podnosic-swiadomosc-polakow-na-temat-uchodzcow,43477,i.html#ixzz49fpgGHZm

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content