Piechociński zachęcał do podpalenia budynku publicznego? Sprawa trafiła do prokuratury

Aktualizacja: 2016-05-8 11:54 am

Przez wpis zamieszczony na Twitterze Janusz Piechociński, były szef PSL, może mieć problemy. Prokuraturę poinformowano, że mógł nawoływać do podpalenia „budynku publicznego”.

W czwartek były wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński zamieścił na Twitterze komentarz dotyczący portalu TVN24, który udostępnił artykuł zatytułowany “Pucz i anarchia, czyli jak władza zaostrza retorykę”.

“@tvn24 a może by tak podpalić jakiś budynek publiczny żeby wprowadzić stan nadzwyczajny?” – napisał Piechociński, wywołując falę krytycznych komentarzy.

W reakcji na to oburzony działacz MOZ NSZZ Solidarność złożył w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa przez Piechocińskiego. Zdaniem Mateusza Gruźli, wpis  w podtekście zawiera nawoływanie do tego rodzaju czyybości. „Jestem zwykłym obywatelem i gdybym ja opublikował taki komentarz, to zapewne prokurator by się mną zainteresował” – powiedział Gruźla w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

„Rzeczpospolita” / se.pl / twitter.com / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87430 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]