Piechociński zachęcał do podpalenia budynku publicznego? Sprawa trafiła do prokuratury

Przez wpis zamieszczony na Twitterze Janusz Piechociński, były szef PSL, może mieć problemy. Prokuraturę poinformowano, że mógł nawoływać do podpalenia „budynku publicznego”.

W czwartek były wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński zamieścił na Twitterze komentarz dotyczący portalu TVN24, który udostępnił artykuł zatytułowany „Pucz i anarchia, czyli jak władza zaostrza retorykę”.

„@tvn24 a może by tak podpalić jakiś budynek publiczny żeby wprowadzić stan nadzwyczajny?” – napisał Piechociński, wywołując falę krytycznych komentarzy.

W reakcji na to oburzony działacz MOZ NSZZ Solidarność złożył w Prokuraturze Krajowej zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa przez Piechocińskiego. Zdaniem Mateusza Gruźli, wpis  w podtekście zawiera nawoływanie do tego rodzaju czyybości. „Jestem zwykłym obywatelem i gdybym ja opublikował taki komentarz, to zapewne prokurator by się mną zainteresował” – powiedział Gruźla w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

„Rzeczpospolita” / se.pl / twitter.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (06 maja 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/piechocinski-zachecal-do-podpalenia-budynku-publicznego-sprawa-trafila-do-prokuratury

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content