Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpańska diecezja otwiera się na pary osób tej samej płci

Diecezja Osma-Soria wydała wskazówki duszpasterskie dotyczące udzielania chrztu dzieciom wychowywanym przez osoby tej samej płci. Mają one na celu „rozwianie jakichkolwiek wątpliwości” wśród duchowieństwa: pary homoseksualne proszące o chrzest dziecka mają być traktowane tak samo jak te heteroseksualne.

Ksiądz Gabriel-Ángel Rodríguez – wikariusz generalny diecezji – podkreśla, że pary homoseksualne proszące o chrzest dziecka mają być traktowane z „taką samą miłością i roztropnością”, co małżeństwa i rodzice samotnie wychowujący dziecko. Zgodnie z oficjalnymi wskazówkami, kapłani mają unikać „sądzenia sumienia” zgłaszających się do nich par tej samej płci, nawet jeśli duszpasterze uważają, że ich sposób życia „obiektywnie przeczy” nauczaniu Kościoła. W każdej sytuacji duchowieństwo ma prezentować ten sam „takt duszpasterski” – czytamy.

To nie wszystko. Autorzy wskazówek podkreślają w tym kontekście, że „osobiste przekonania” szafarzy nie mogą wpływać na decyzje o udzieleniu chrztu bądź o zapewnieniu „katolickiej” edukacji dziecka – bez względu na środowisko, w jakim jest ono wychowane i stosunek opiekunów do moralności chrześcijańskiej.

Liberalne media chwalą decyzję podkreślając jej „przełomowy” charakter. Homoaktywiści mają nadzieję, że podobne wskazówki zaczną wydawać inne diecezje, nie tylko w Hiszpanii.

Źródło: gnom.es

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-05-02) | http://www.pch24.pl/hiszpanska-diecezja-otwiera-sie-na-pary-osob-tej-samej-plci,42923,i.html