Hiszpańska diecezja otwiera się na pary osób tej samej płci

Aktualizacja: 2016-05-2 11:14 am

Diecezja Osma-Soria wydała wskazówki duszpasterskie dotyczące udzielania chrztu dzieciom wychowywanym przez osoby tej samej płci. Mają one na celu „rozwianie jakichkolwiek wątpliwości” wśród duchowieństwa: pary homoseksualne proszące o chrzest dziecka mają być traktowane tak samo jak te heteroseksualne.

Ksiądz Gabriel-Ángel Rodríguez – wikariusz generalny diecezji – podkreśla, że pary homoseksualne proszące o chrzest dziecka mają być traktowane z „taką samą miłością i roztropnością”, co małżeństwa i rodzice samotnie wychowujący dziecko. Zgodnie z oficjalnymi wskazówkami, kapłani mają unikać „sądzenia sumienia” zgłaszających się do nich par tej samej płci, nawet jeśli duszpasterze uważają, że ich sposób życia „obiektywnie przeczy” nauczaniu Kościoła. W każdej sytuacji duchowieństwo ma prezentować ten sam „takt duszpasterski” – czytamy.

To nie wszystko. Autorzy wskazówek podkreślają w tym kontekście, że „osobiste przekonania” szafarzy nie mogą wpływać na decyzje o udzieleniu chrztu bądź o zapewnieniu „katolickiej” edukacji dziecka – bez względu na środowisko, w jakim jest ono wychowane i stosunek opiekunów do moralności chrześcijańskiej.

Liberalne media chwalą decyzję podkreślając jej „przełomowy” charakter. Homoaktywiści mają nadzieję, że podobne wskazówki zaczną wydawać inne diecezje, nie tylko w Hiszpanii.

Źródło: gnom.es

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87285 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]