Polska nie będzie płacić za błędy Angeli Merkel! Rząd oburzony pomysłem karania za nie przyjęcie uchodźców

Aktualizacja: 2016-05-2 11:09 am

Ktoś popełnił błąd, otworzył szeroko ramiona – mam na myśli Angelę Merkel – a teraz mielibyśmy wszyscy za to płacić. To absurdalne – podkreśliła Elżbieta Witek. Tak szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło skomentowała doniesienia o planach Komisji Europejskiej karania krajów, które nie wypełnią swoich planów związanych z relokacją uchodźców.

Swoją ocenę Elżbieta Witek (PiS) wyraziła na antenie TVN24. Szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło została poproszona o skomentowanie doniesień włoskiego dziennika „La Stampa”, który podał, że Komisja Europejska rozważa nałożenie kary na kraje członkowskie za brak realizacji unijnych planów relokacyjnych.

Wedle dziennika, KE przewiduje karę w wysokości 250 tys. euro za każdego nieprzyjętego uchodźcę. Polska na takie rozwiązanie się nie zgodzi, bo jak wskazała Witek, nie będziemy płacić za błędy Angeli Merkel. – Być może trzeba będzie poszukać jakiejś mniejszości blokującej na forum UE – podkreśliła.

Elżbieta Witek przyznała, że o pomyśle KE informowali już polscy europarlamentarzyści, zatem widać, że KE chce podjąć jakieś działania w kierunku usprawnienia procesu relokacji. – Być może chodzi o wywarcie nacisku na państwa, które nie chcą szczodrze uchodźców przyjmować – dodała Witek.

W ocenie posłanki, pomysł karania za nieprzyjmowanie uchodźców jest kuriozalny. – Wszystkie kraje próbują się jakoś chronić przed tym zalewem imigrantów ekonomicznych. To największy problem UE. Duże kraje – przede wszystkim Niemcy – robią wszystko, by tę dużą liczbę uchodźców rozładować – dodała.

Witek przyznała też, że Polska będzie respektowała uzgodnienia poprzedniego rządu dotyczące przyjęcia 7 tys. uchodźców. – Respektujemy umowy międzynarodowe, w tym te zawarte przez poprzedni rząd, ale na naszych warunkach – stwierdziła Witek.

Źródło: rp.pl

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87281 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]