Rajd Katyński oburzony decyzją w sprawie Nocnych Wilków

Wiktor Węgrzyn, szef Rajdu Katyńskiego określił decyzje polskich władz jako skandaliczną.

Motocykliści skupieni w stowarzyszeniu Rajd Katyński są oburzeni decyzją władz Polski o nie wpuszczeniu na terytorium naszego kraju motocyklistów z rosyjskiego klubu „Nocne Wilki”, którzy chcieli przejechać przez Polskę w rajdzie „Drogi Zwycięstwa- Na Berlin”. Przeciwko takiej decyzji władz zaprotestował Wiktor Węgrzyn, szef Rajdu Katyńskiego i już zapowiedział, że Raj odwiedzi te miejsca, które odwiedzić chcieli Rosjanie by złożyć kwiaty. Wcześniej członkowie Rajdu planowali spotkać się z „Nocnymi Wilkami” na granicy polsko-białoruskiej.

„Nocne Wilki” od lat wspierają Rajd Katyński. Dzięki interwencji szefa tego klubu polskich motocyklistów wpuszczono ostatnio do Rosji.

TASS/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (29 kwietnia 2016)

 


 

Nocne Wilki złożyły kwiaty na Grobie Nieznanego Źołnierza w Warszawie

W Polsce znalazły się Nocne Wilki z Niemiec i Słowacji

Chociaż, jak już pisaliśmy, rosyjscy członkowie Nocnych Wilków nie zostali wpuszczeni do Polski, to członkowie klubu z Niemiec i Słowacji przejeżdżają przez nasz kraj. Podczas przejazdu, zatrzymali się przed Grobem Nieznanego Źołnierza w Warszawie, aby złozyć hołd poległym polskim obrońcom granic.

Niemiecki przedstawiciel Nocnych Wilków Aleksander Schultz powiedział, że klub i tak dotrze do Berlina. Jak dodał: „My też jesteśmy Nocnymi Wilkami, przejechaliśmy tu spotkać naszych kolegów z Rosji. Chcemy oddać cześć poległym w czasie wojny, przypominać, że wojna jest straszna. Na granicach Rosji jest wiele napięć, konfliktów, chcemy przestrzegać, by nie przerodziły się w wojnę. Moja rodzina pochodzi z Rosji, dziadek został zabity w 1939 r., bo był Niemcem, trzeba o tym mówić.

kresy.pl / tvn24.pl

Za: Kresy.pl (02 maja 2016)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content