Film polskiego reżysera o 9-11 na British Film Festival w Los Angeles

Aktualizacja: 2009-04-24 8:39 am

Podczas rozpoczynającego się 4 maja br. w Los Angeles Festiwalu Filmów Brytyjskich The 2009 British Film Festival, wyświetlony zostanie film polskiego reżysera mieszkającego w Kalifornii – Jarka Kupść, pt “The Reflecting Pool”. Ten, znany już polskiej publiczności film, pokazywany m.in. na Festiwalu w Gdyni, jest jak do tej pory jedynym filmem traktującym o wydarzeniach 11 września 2001 roku, w którym nie miesza się fikcji i z góry założonych tez ideologicznych z faktami, lecz stanowi próbę wspólnego z widzem dojścia do prawdy historycznej. Z tego też powodu, film Jarka Kupść został całkowicie pominięty przez amerykańskich krytyków filmowych.

Polecamy również wywiad (po angielsku) z reżyserem, który równocześnie gra w filmie główną rolę dochodzącego do prawdy dziennikarza. Wywiad na stronie www.newamericandream.net

The 2009 British Film Festival presents
The Reflecting Pool
Monday, May 4th, 4 PM
Custom Hotel
8639 Lincoln Blvd
Los Angeles, CA 900045

http://www.britishfilmfest.com/ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8727 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]