Aktualizacja strony została wstrzymana

„Operacja Dwie Wieże” – ważna książka o wydarzeniach 9-11

Wydarzenia 11 września 2001 roku doczekały się już wielu krytycznych analiz, jednak w Polsce dopiero niedawno wydana książka autorstwa Sławomira M. Kozaka pt „Operacja Dwie Wieże”, przełamuje na rodzimym rynku ten temat tabu. Na ponad 220 stronach Autor wskazuje na wiele czynników podważających oficjalnie promowaną wersję wydarzeń. „Operacja Dwie Wieże. Dlaczego akurat Dwie Wieże?” – zapytuje Autor we wstępie, i odpowiada: „Bo 11 września zniszczono rozmyślnie dwie najwyższe wieże Nowego Jorku, bliźniacze budynki nazwane David i Nelson – od imion Rockefeller’ów. Ale też dlatego, że cały ten zamach, w wyniku którego zniszczono 4 samoloty i tysiące istnień ludzkich, nie mógł się udać bez ingerencji w system kontroli ruchu lotniczego.”

Jest to niezwykle ważna uwaga, gdyż cała operacja nie mogła być ani zaplanowana, ani przeprowadzona bez współdziałania wielu specjalistycznych jednostek militarnych i wywiadu. W analizie przebiegu wydarzeń należy zatem poszukiwać odpowiedzi u specjalistów, między innymi u kontrolerów ruchu lotniczego, których doświadczenie może wskazać na słabości oficjalnej wersji wydarzeń. I właśnie książka Sławomira M. Kozaka wypełnia tę lukę i w popularnej formie przekazuje spojrzenie kontrolera ruchu lotniczego. Sławomir M. Kozak jest bowiem kontrolerem ruchu lotniczego od 20 lat, instruktorem i kierownikiem działu szkolenia, ponadto pasjonatem lotnictwa, zatem jego uwagi są niezwykle istotne w roztrząsaniu narastających sprzeczności czy absurdów kłębiących się w oficjalnej wersji wydarzeń.

Książka doczekała się wielu recenzji, które pozwalamy sobie przytoczyć poniżej.

Profesor zwyczajny dr hab., inż. Stanisław Wiąckowski, autor ok. 500 publikacji naukowych i populanonaukowych, posel na Sejm RP, delegat Sejmu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu, pisze:

„Operacja Dwie Wieże”, książka Sławomira Kozaka, która ukazała się w 2007 roku, zasługuje na zainteresowanie szerokiego kręgu czytelników. Tragedia jaka zdarzyła się 11 września 2001 roku wymaga szczegółowych wyjaśnień. Zniszczono rozmyślnie dwie bliźniacze wieże, 4 samoloty i 4817 istnień ludzkich z 80 krajów a w tym w Pentagonie 189 i 44 w Shanksville. Źyjemy w czasach kiedy media są w zdecydowanej większości w rękach prywatnych i mogą łatwo manipulować opinia społeczną. Stąd łatwo można ukryć prawdę choćby tak makabryczną. Autor – kontroler ruchu lotniczego należy do osób bardzo wrażliwych nie uznających tzw. poprawności politycznej. Jest on przekonany, że 11 września w USD działały dwie siły. Jedna ta właściwa – system tysięcy pracowników wykonujących ciężkie i odpowiedzialne zadania i drugi ten zbrodniczy ukryty za plecami tych pierwszych działający wbrew podstawowym zasadom ruchu lotniczego. Jest bardzo zle kiedy przeciw własnych obywatelom obraca się cały aparat który ma ich chronić i wspierać. Książka Dwie Wieże wykazuje wiele faktów podważających oficjalne wersje. Nie ma w niej gotowych odpowiedzi ani tez wskazania winnych. Pozwala ona jednak aby każdy z nas wyrobił sobie własne zdanie po poznaniu faktów. Podobnie jak autor uważam, że prawda prędzej czy później wyjdzie na wierzch, a sprawiedliwość zatriumfuje. Jest to tylko kwestia czasu.”


Znany dziennikarz Stanisław Remuszko, autor demaskatorskiej książki „Gazeta Wyborcza”, Początki i okolice, pisze o wizji wydarzeń 9-11 przedstawionej przez Sławomira M. Kozaka:

Pomimo iż przedstawiona koncepcja wydaje się na pierwszy rzut oka absolutnie nieprawdopodobna (wszystko zostało sfingowane, nie było żadnych terrorystycznych uprowadzeń, Boeingi wylądowały na wojskowym lotnisku, ludzi wyprowadzono, a katastrofę spowodowały puste samoloty sterowane zdalnie) – książka jest znakomicie napisana i wprost trudno się oderwać od raz rozpoczętej lektury. Pod względem sensacyjności, „Operacja Dwie Wieże” mieści się gdzieś między „Tożsamością Bourne’a” a „Pięścią Boga” – choć budowana z publicystycznym mistrzostwem akcja ma w wydaniu Sławomira M. Kozaka zasadniczo odmienny charakter niż wojenno-szpiegowskie fabuły Ludluma czy Forysthe’a. Polski autor mianowicie, niczym rasowy dziennikarz śledczy, nadał wyjątkową dramaturgię nie jakiejś fikcji, lecz bardzo konkretnym i udokumentowanym rzeczywistym faktom, relacjom i wydarzeniom z 11 września 2001 oraz z okolic tej daty, tym ważnym i tym drobnym – tyle że szokująco skojarzonym, fachowo skomentowanym i słabo znanym szerszej opinii.

Wyszła mieszanka piorunująca. Książka, wraz z bogatą listą weryfikowalnych źródeł, liczy 222 strony, a na każdej z nich pojawia się to samo pytanie: jak to było możliwe? Ja – nie wiem.


Działacz polonijny, dr hab. med. Jan Pyszko, właściciel prywatnej polikliniki chirurgicznej w Binningen koło Bazylei, autor
25 publikacji naukowych z zakresu medycyny, 19 kongresów narodowych i międzynarodowych, również rekomenduje książkę:

„Operacja Dwie Wieże” Sławomira M. Kozaka jest dla nowej historii publikacją o niedocenionej wartości. Wydarzenia z 11. września dały bolesny i krwawy początek XXI wieku. Śmierć tysięcy niewinnych istot ludzkich pod gruzami nowojorskich wieżowców znalazła kontynuację w wojnie irackiej. Ta niezwykle cenna publikacja powinna zainteresować szerokie warstwy społeczeństwa, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Daje ona dużo do myślenia i stawiania konkretnych pytań, na które czytelnicy będą szukali wiarygodnej odpowiedzi aż do czasu odkrycia całej prawdy.

 

Prof. zw. dr hab. Mirosław Dakowski, profersor z dziedziny fizyki rozszczepiania i fizyki ciężkich jonów, autor przeszło 70 publikacji recenzowanych z fizyki jądrowej, meteorytyki i geochronologii, działacz ruchu podziemnego w latach 80-tych, pisze:

„Operacja Dwie Wieże” to książka analizująca aferę World Trade Center (11.09.2001) z punktu widzenia doświadczonego kontrolera ruchu lotniczego. Chodzi o drugą (tajną) wieżę .. kontroli lotów… Precyzyjnie pokazuje, że Ameryką rządzą zakłamani – i niezgrabni – przestępcy. Książka chłodna, udokumentowana. Duża i ważna bibliografia.


To tylko kilka z licznych recencji i komentarzy polecających uważną lekturę książki „Operacja Dwie Wieże”. Każdy interesujący się współczesną polityką, także każdy sceptyk tzw. teorii konspiracji, powinien się z nią zapoznać. Przy odrobinie otwartości nawet sceptycy przyznają, że rzeczywiście teorie spiskowe nie istnieją. Istnieją tylko mniej lub gorzej przeprowadzone praktyki spiskowe.Książkę „Operacja Dwie Wieże” można nabyć w następujących księgarniach wysyłkowych:ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz
Skip to content