Aktualizacja strony została wstrzymana

Katolickie szpitale w USA rozdają środki poronne

Według badań antykatolickiej grupy CFFC wynika, iż 65% katolickich szpitali w USA posiada zapasy specjalnych środków poronnych. Badania telefoniczne przeprowadzone w kwietniu 2005 roku przez grupę Ibis Reproductive Health na zlecenie organizacji antykatolickiej CFFC (Catholics for a Free Choice) w 94 szpitalach na terenie 4 stanów USA, wykazały, że szpitale te przepisują środki poronne na żądanie.

Sam fakt, iż badania prowadzone były przez organizację pro-aborcyjną i antykatolicką – choć celowo używającą określenia „Katolicy za Wolnym Wyborem” – finansowaną przez antykatolickie ośrodki, jak Planned Parenthood, nie zmienia smutnej rzeczwistości, iż szpitale katolickie przepisują środki antykoncepcyjne i poronne, czyniąc to wbrew nauce katolickiej.

Według badań CFFC, lista katolickich szpitali w USA rozdających środki poronne jest następująca (Nazwa szpitala, miejscowość, dtan):

Mount Carmel, Colville, WA
Providence Centralia, Centralia, WA
Providence Everett, Everett, WA
St. Clare Hospital, Lakewood, WA
Providence Everett, Everett, WA
Mount Carmel, Colville, WA
St. Charles Hospital, Port Jefferson, NY
St. Francis Hospital, Poughkeepsie, NY
St. Joseph s Hospital, Syracuse, NY
Mercy Med Ctr, Rockville Centre, NY
Little Company, San Pedro, CA
Marian Med Ctr, Santa Maria, CA
Mission Hospital Mission, Viejo, CA
O Connor Hospital, San Jose, CA
Queen of the Valley Hospital, Napa, CA
Saint John s Health Ctr, Santa Monica, CA

Pełny tekst badan można pobrać pod adresem (UWAGA: Mamy do czynienia z dobrze finansowaną organizacją antykatolicką!) [ link – PDF]

Skip to content