Berlin: naloty niemieckiej policji za posty krytykujące migrantów

Aktualizacja: 2016-04-10 5:18 pm

Policja w Berlinie przeprowadziła brutalne naloty na dziesięć mieszkań, których lokatorzy mogli zamieszczać “antymigracyjne” posty w Internecie. Zapowiada, że taki los może spotkać każdego, kto „szerzy nienawiść do migrantów”.

Jak pisze Berliner Morgenpost, policyjna akcja, przeprowadzona na dużą skalę, zakończyła się w środę wieczorem. Skonfiskowano telefony komórkowe, narkotyki i broń. Dziewięciu podejrzanych w wieku 22-58 zostało aresztowanych. Są oskarżani o zamieszczanie treści krytykujących imigrantów i osoby, które im pomagają, a także pewnych antysemickich haseł w mediach społecznościowych.

Policja przekazała medium, że wiedziała o podejrzanych, z których wielu wywodzi się ze środowisk uznawanych za „skrajnie prawicowe”. Mają ich łączyć antymigracyjne poglądy, ale najpewniej wcześniej się nie znali i niczego wspólnie nie organizowali.

Odnośnie niektórych domów przeszukanych przez policję funkcjonariusze musieli przyznać, że niczego nie znaleźli. Usprawiedliwiają się jednak tym, że mogło chodzić o osoby, które wyrażały swoje „nienawistne opinie” jednorazowo.

Jeden z przypadków dotyczył wpisu pod artykułem nt. afgańskiego migranta zastrzelonego na granicy Bułgarii w ubiegłym roku, którego autor wyraził żal, że podobny los spotyka za mało migrantów, bo mogłoby to odstraszyć innych.

Policja twierdzi, że naloty pokazują Niemcom, że nie są tak bezpieczni w sieci jak im się wydaje i zaznacza, że każdy kto „szerzy nienawiść do migrantów” może znaleźć się na liście przyszłych akcji policji.

Breitbart.com / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86993 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]