Francja po roku prób zrezygnowała z ustanowienia homo-ambasadora przy Watykanie

Aktualizacja: 2016-04-8 9:10 am

Francuskie władze ostatecznie zrezygnowały – po rocznych staraniach – z ustanowienia homoseksualnego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Watykan konsekwentnie odmawiał udzielenia akredytacji. Zamiast pracować w Watykanie, Laurent Stefanini będzie rzecznikiem Francji w oenzetowskiej agendzie ds. edukacji, kultury i nauki, tj. w UNESCO. Tym samym Francuzi zakończyli roczny spór dyplomatyczny z Watykanem.

Hollande w styczniu ubiegłego roku zaproponował kandydaturę Stefaniniego na ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. W liście przedstawiającym kandydata, francuski prezydent podkreślił, że 54-letni wówczas Stefanini, szef protokołu ministerstwa spraw zagranicznych „jest jednym z najlepszych francuskich dyplomatów i ma wszystkie wymagane kwalifikacje na stanowisko ambasadora przy Stolicy Apostolskiej”.

Mężczyzna pracował w latach 2001-2005 w ambasadzie francuskiej w Rzymie  jako pierwszy radca, a następnie był doradcą ds. religijnych w MSZ w Paryżu. Strona francuska wyjaśniała, że „Laurent Stefanini jest katolikiem, kawalerem, nie ma dzieci i nie zamierza być twarzą lobby gejowskiego.” Jego kandydaturę poparli niektórzy hierarchowie francuscy, w tym arcybiskup Paryża kard. André Vingt-Trois.

Przedstawienie kandydatury homoseksualisty zostało odebrane w Watykanie jako prowokacja. Teraz francuskie media oskarżają Stolicę Apostolską, że się „mści za legalizację przez socjalistyczny rząd Hollande’a małżeństw osób tej samej płci w 2013 r.”.

Źródło: thelocal.fr., AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86959 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]