Komisja Europejska odbierze państwom UE prawo do decyzji o przyznawaniu azylu

Aktualizacja: 2016-04-5 9:12 am

Komisja Europejska chce tak zmienić prawo azylowe, że państwa członkowskie utraca kompetencje decyzyjne w sprawie przyznawania imigrantom statusu azylanta.

O sprawie donosi dziennik serwis Bankier.pl. KE chce przekształcić Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO) w agencję posiadająca kompetencje decyzyjne. EASO miałaby mieć przedstawicielstwa we wszystkich krajach członkowskich i tam rozpatrywać odwołania od własnych decyzji.

Stworzyłoby to jednolity i scentralizowany mechanizm decyzyjny i zapewniłoby całkowitą harmonizację postępowania, a także spójny system oceny prawa (imigrantów) do ochrony w UE– napisano w komunikacie KE.

KE chce także, by wprowadzono inny system podziału azylantów. Obecnie imigranci muszą złożyć wniosek o azyl w pierwszym kraju, w którym się pojawiają. Autorzy reformy chcą by azylantów dzielono w sposób automatyczny pomiędzy poszczególne kraje UE.

Bankier.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (05 kwietnia 2016)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86859 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]