Komisarz Rady Europy poucza Brytyjczyków: nie wolno wam mówić o „nielegalnych imigrantach”

Zdaniem Nilsa Muižnieks, komisarza Praw Człowieka Rady Europy, powinno się używać określenia „nieregularni migranci”.

Muižnieks pouczył brytyjskich polityków, żeby zaprzestali używania określenia „nielegalni imigranci” i zaczęli mówić o „nieregularnych migrantach”. Ma ono dotyczyć obcokrajowców wjeżdżających bez pozwolenia do Wielkiej Brytanii. Twierdził, że ludzie nie mogą być nielegalni, zaś ich status prawny może być nieregularny. Jego zdaniem określenie „nielegalny” posiada też kryminalne konotacje.

Komisarz skrytykował również brytyjskie prawo imigracyjne, określając je mianem „drakońskiego”, a także premiera Davida Camerona, który jego zdaniem eskalował w swoich oficjalnych wypowiedziach alarmistyczną retorykę wymierzona w migrantów. W oficjalnym memorandum skierowanym do brytyjskiego ministra ds. migracji Muižnieks napisał: „Komisarz jest zaniepokojony dominującym w Wielkiej Brytanii dyskursem politycznym, który jest skażony alarmistycznym tonem”.

Telegraph.co.uk / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (24 marca 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/komisarz-rady-europy-poucza-brytyjczykow-nie-wolno-wam-mowic-o-nielegalnych-imigrantach

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content